• In English
 • Відповідь Речниці МЗС України на запити ЗМІ щодо російських повідомлень про нібито узгоджений візит Комісара РЄ з прав людини Дуні Міятович до тимчасово окупованої АР Крим
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 12 червня 2019 року о 12:39

  У зв’язку з появою повідомлення МЗС РФ про нібито узгоджений візит Комісара РЄ з прав людини Дуні Міятович до тимчасово окупованого Криму привертаємо увагу до такого.

  По-перше, візит і моніторинг ситуації з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, про які, зокрема, наголошується у відповідних резолюціях Генеральної асамблеї ООН та Комітету міністрів і Парламентської Асамблеї Ради Європи – це питання, яке українська сторона порушує не перший рік.

  Тому давайте чітко говорити про те, що це не Росія-окупант, яка «відкриває нову главу у відносинах з РЄ», а Україна, яка послідовно наполягала на проведенні такого візиту, і не одного, а на регулярній основі.

  По-друге, ми можемо підтвердити, що на сьогодні між Комісаром Ради Європи Дунею Міятович і українською стороною немає домовленостей щодо конкретних дат візиту. Але головне не дати, головне – це чітке узгодження з українською стороною параметрів і програми такого візиту. Роль у цьому процесі Росії обмежується виключно її обов’язками як держави-окупанта.

  Отже, на шляху до візиту ще багато питань, які потребують погодження з українською стороною, в тому числі із залученням активістів і правозахисників, які опікуються проблематикою порушень прав представників корінних народів і національних меншин на окупованому півострові. В МЗС України чекають на Комісара Дуню Міятович, в тому числі для обговорення параметрів моніторингу на тимчасово окупованих територіях України.

  По-третє, у контексті червневої сесії ПАРЄ Україна привертає увагу до того, що спроби російської сторони «виміняти» повернення її делегації до Асамблеї на візит Комісара з прав людини є цинічною спробою уникнути відповідальності в Раді Європи за вчинені нею міжнародні злочини та системні порушення прав людини на окупованих територіях. Підтримка цих спроб з боку органів РЄ та окремих наших партнерів в організації означатиме потурання агресору та подальший підрив авторитету Ради Європи.

  У цьому контексті вважаємо надзвичайно важливим рішення, схвалене сьогодні в Брюсселі постійними представниками країн ЄС, про продовження «кримських санкцій» проти Російської Федерації.