• In English
 • Відомі результати третього всеукраїнського Open Data Forum 2019
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 вересня 2019 року о 09:21

  У Києві відбувся третій всеукраїнський Open Data Forum 2019. Фокус цьогорічної події: Україна – на шляху до економіки даних.

  Форум зібрав близько 500 гостей: представників органів центральної та міської влади, професіоналів зі сфери державного управління, українських та міжнародних експертів, громадських активістів та стартап-спільноту. У рамках форуму обговорювали, як формується державна політика відкритих даних в Україні, що вже зроблено центральними органами влади та міськими радами у цій сфері, а також – перспективи економіки даних в Україні, потенціал використання штучного інтелекту та великих даних.

  Окрім того, на форумі відбулися щорічна церемонія нагородження лідерів із розвитку відкритих даних в Україні Open Data Awards і нагородження українських стартапів, які змагались на Open Data Challenge за фонд у 2,5 млн грн на реалізацію та підтримку проектів із використанням відкритих даних.

  Відкрив подію Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України. Він зазначив: «Мінцифри робитиме усе можливе, щоб надалі про Open Data Challenge дізнались якомога більше людей, а в Україні побільшало бізнес-проектів на основі відкритих даних. Антикорупційні проекти, що створюються завдяки відкриттю даних, мають особливу цінність для українського суспільства та оновлення влади. Наше завдання – відкривати ще більше даних, усі причетні органи влади мають сумлінно виконувати постанову КМУ №835».

  Open Data Challenge – це міжнародний формат конкурсу для розвитку інноваційних проектів на основі відкритих даних, який в Україні виріс до масштабу найбільшого національного конкурсу в цій сфері. Мета конкурсу – залучення активістів, дослідників, дизайнерів та розробників для розвитку інноваційних сервісів та продуктів open data та big data, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства та матимуть значний бізнес-потенціал.

  Третій щорічний конкурс в Україні був організований Міністерством цифрової трансформації у партнерстві з USAID/UK aid проектом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.

  Судді обрали 5 переможців, серед яких:

  Назар CityBot – муніципальний чат-бот, який інформує про роботу комунальних служб міста, попереджає про аварії та відключення, збирає дані лічильників та повідомляє про тарифи та їх зміни тощо.

  Inspect.in.ua – веб-сервіс, який, базуючись на результатах уже проведених перевірок компаній, формує перелік розповсюджених порушень, генерує персоналізовані рекомендації щодо усунення недоліків та виконує підбір зовнішніх спеціалістів.

  Відкрита Влада – аналітичний веб-сервіс для моніторингу роботи та виявлення корупційних зв'язків серед політиків, чиновників, державних, комунальних підприємств та організацій.

  Мапа Реновації – інтерактивна мапа, що надає інформацію про стан закинутих будівель і просторів міста, пов’язані з ними виконавчі провадження; цільове призначення землі, актуальну діяльність активістів і забудовників.

  Знай свого чиновника (Запарканом) – веб-сервіс, який надає аналітичну інформацію для оцінювання чиновника на основі задекларованих статків, зв'язків із компаніями чи особами та генерує загальний рейтинг чиновників за ризик-факторами.

  У підсумку щорічної церемонії нагородження Open Data Awards, де відзначають лідерів із розвитку відкритих даних в Україні, судді визначили переможців у п’яти номінаціях:

  Open Data Government Award. За найвищі стандарти публікації відкритих даних центральними органами управління – Міністерство інфраструктури України.

  Open Data City Award. За найвищі стандарти публікації відкритих даних міськими органами управління – Тернопіль.

  Open Data Business Award. За найефективніше використання відкритих даних для трансформації бізнесу – Офіс ефективного регулювання (BRDO).

  Open Data Social Impact Award. За найбільший соціальний вплив використання відкритих даних – Ініціатива CoST Ukraine.

  Open Data Leader Award. За найвищі особисті заслуги у розвитку відкритих даних – Павло Ткаченко й Ірина Черниш (SaveEcoBot).

  Форум відбувся за підтримки USAID/UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», що фінансується урядами США та Великої Британії.


  Відомі результати третього всеукраїнського Open Data Forum 2019 Відомі результати третього всеукраїнського Open Data Forum 2019