• In English
 • Відновлення енергетики та розширення потенціалу вітрогенерації - теми зустрічі Ярослава Демченкова та держсекретаря Мінекономіки Словаччини Петера Швеца
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 липня 2023 року о 13:50

  Заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час робочої поїздки до Закарпатської області провів зустріч із державним секретарем Міністерства економіки Словацької Республіки Петером Швецом. Сторони обговорили потенційні проекти з відновлення енергетики в межах попередніх домовленостей Міністра енергетики України Германа Галущенка та Міністра економіки Словаччини Петера Довгуня.  

  Насамперед Ярослав Демченков подякував Словаччині за солідарність з Україною. 

  «Допомога, яка надається енергетичним підприємствам та громадам, а також підтримка в інтеграції українських енергетичних ринків з європейськими, є безцінною. Між нашими країнами є потужний експортно-імпортний потенціал, ми працюємо над розширенням енергетичних коридорів та створенням інфраструктурних проєктів спільного інтересу, як в електроенергетиці, так і в газовому секторі, включно із відновлюваними газами», - зазначив заступник Міністра. 

  Окремо під час зустрічі обговорювалися можливості розширення активності словацького бізнесу у Закарпатській області. Зокрема йшлося про розширення потенціалу вітрогенерації. Тема є важливою, адже з початку повномасштабного вторгнення на Закарпаття релокувалися понад 200 підприємств з інших областей України. Відповідно рівень споживання електроенергії в регіоні зростає. Отже, є необхідність зосередити увагу на додаткових потужностях, створенні систем балансування, посиленні мереж, реалізації нових інфраструктурних проектів, а також розвитку виробництва обладнання, необхідного для прискорення зеленого переходу. 

  Представники органів місцевого самоврядування, які також брали участь у зустрічі, зазначили, що громади Закарпатської області вже активно обговорюють плани децентралізації енергосистеми. Нещодавно в одній з громад були проведені громадські слухання, де була позитивно сприйнята ідея створення вітрового парку для покриття власного попиту та експорту електроенергії. Також вивчається потенціал біоенергетики.

  Окремо під час зустрічі Ярослав Демченков запросив словацьких партнерів зберігати газ в українських газових сховищах та спільно вивчати варіанти транспортування водню до ринків Європи у майбутньому.