• In English
 • Відкритий код у Дії: ділимося досвідом цифровізації державних сервісів зі світом
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 14 березня 2024 року о 10:02

  Відтепер країни, які цікавляться досвідом цифровізації України, зможуть ознайомитися з логікою Дії та використати її код для створення власних державних сервісів.

  Open Source, або Відкритий код — це програмне забезпечення, вихідний код якого публічно доступний. До нього входить:

  • код мобільного застосунку — frontend та backend;
  • логіка, документ і сервіс, які допоможуть зрозуміти, як працює платформа;
  • ліцензія на використання.

  Крім загального коду серверної та мобільної частини застосунку, додали документ Посвідчення водія та послугу Витяг про несудимість як приклади логіки роботи застосунку з даними. Це перший крок, надалі документів та сервісів стане більше. Щоб отримати доступ до відкритого коду, треба підписати публічну ліцензію на сайті.

  Безпека даних українців — у пріоритеті. У коді немає доступу до реєстрів. Логіка роботи застосунку перевіряється в тестовому середовищі, де дані користувачів вигадані.

  Крім урядів інших країн, відкритий код Дії також буде корисним для IT-спільноти та бізнесів.

  Відкритий код — популярна світова практика. З таким підходом були розроблені європейські ковід-сертифікати. А нині створюється Європейський гаманець цифрової ідентифікації EUDI. Також з використанням оpen source працюють уряди та технологічні компанії у всьому світі, наприклад Android та Linux. Будуємо інноваційний державний застосунок і ділимося досвідом зі світом.