• In English
 • Відкритий урок “Україна-НАТО” для школярів та студентів Запорізької області пройшов за участі Віце-прем’єр-міністра Ольги Стефанішиної
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 17 грудня 2020 року о 16:20


  Сьогодні школярі 9-11 класів та студенти І-ІІ курсів з 58 навчальних закладів Запорізької області прослухали відкритий онлайн-урок “Україна-НАТО: просто про складне”, який відкрила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Урок ініціювала Запорізька обласна державна адміністрація спільно з аналітичним Центром “Нова Європа”. 

  Захід відбувся у рамках реалізації планів урядової Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки. Під час уроку учні та студенти навчальних закладів детальніше дізнались про:

  • структуру, мету, функції та діяльність Організації Північноатлантичного договору;

  • міфи про НАТО;

  • формати взаємодій держав-партнерів Альянсу;

  • євроатлантичну інтеграцію України: де ми зараз та до чого прагнемо.

  Ольга Стефанішина наголосила на важливості проведення подібних уроків, адже йдеться про майбутнє нашої держави, її безпеку та розвиток. Вона також закликала інші області долучитись до ініціативи з інформування учнів та студентів про НАТО і Україну в контексті співпраці з Альянсом. 

  “Курс України на членство в Європейському Союзі та НАТО закріплений в Конституції - і він об'єднує зусилля та окреслює спільну рамку для діяльності Президента, Уряду і Парламенту. Тобто усі закони та політичні рішення мають базуватись на ціннісній основі, яка веде до об'єднання з сильними західними демократіями", - акцентувала Ольга Стефанішина. 

  Віце-прем'єр-міністр наголосила, що сьогодні Україна матеріалізує чітке рішення про членство в НАТО: 

  “Ми не йдемо до НАТО з проханням про захист. Нам є, що вкласти в цю безпекову систему. Членство в НАТО - це шлях до визнання приналежності України у системі колективної безпеки. І ми впевнено крокуємо цим шляхом завдяки повній підтримці та співпраці з Альянсом. Сьогодні ми маємо одну з кращих армій світу, яку продовжуємо реформувати відповідно до стандартів НАТО задля захисту суверенітету та території України, а також Європейського регіону в цілому”.

  Ольга Стефанішина привітала намір обласної влади щодо подальшого проведення уроків, виховних годин, інформаційних марафонів, тренінгів для здобувачів вищої, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти про вступ України до НАТО як гарантії безпеки держави та кожного громадянина у Запорізькій області.