• In English
 • Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега», виготовленої за участі українських фахівців
  Державне космічне агентство України, опубліковано 21 листопада 2018 року о 10:15

  21 листопада 2018 року о 03:42 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснено успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу «Вега».

  Блок маршового двигуна РД-843 4-го ступеня ракети-носія розроблено Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля» та виготовлено Державним підприємством «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод» імені О. М. Макарова».

  Ракета-носій вивела на сонячно-синхронну земну орбіту космічний апарат (КА) Mohammed VI-B масою 1108 кг, створений компанією Thales Alenia Space за участю Airbus на замовлення Королівства Марокко. КА призначений для картографування та землеустрою, регіонального розвитку, сільськогосподарського моніторингу, попередження та управління стихійними лихами, моніторингу змін у навколишньому середовищі та опустелювання, а також для прикордонного та прибережного спостереження.

  Саме двигун 4-го ступеня забезпечує точність виведення супутника на цільову орбіту.

  Цей пуск став тринадцятим у рамках програми Vega та другим у 2018 році. Починаючи з 2012 року, ракета-носій «Вега» вивела на орбіту 28 супутників. Наступний пуск заплановано на лютий 2019 року.