• In English
 • Відбувся тренінг “Публічні консультації: використання діалогового підходу”
  опубліковано 13 вересня 2021 року о 11:12

  З 30 серпня до 10 вересня 2021 року Департамент інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів та Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні організували тренінг «Публічні консультації: використання діалогового підходу», в якому взяли участь представники 18 міністерств та 3 інших центральних органів виконавчої влади.

  Програма тренінгу не має аналогів – її спеціально розроблено, щоб надати учасникам навички застосування інструментів діалогового підходу саме для покращення процесу та результативності публічних консультацій.

  Відкриваючи тренінг, Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема підкреслив актуальність обраної тематики, оскільки публічні консультації – це частина ширшого процесу взаємовідносин органів влади та громадянського суспільства і досить складно говорити про якісні публічні консультації без врахування особливостей цих відносин, визначення потреб заінтересованих сторін, розв’язання конфліктів та пошуку взаємовигідних рішень.

  До тренерської команди були залучені експертки проектів у сфері діалогів Діана Проценко та Наталія Мудрак; представниці Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша та Тетяна Андрійчук; експертка з управління змінами Наталія Гаращенко, а також представник відділу превентивної комунікації Головного управління Національної поліції у м. Києві Вадим Ушаков.

  Під час тренінгу учасники дізналися більше про характерні риси і співвідношення публічних консультацій та діалогу як форм взаємодії органів влади і громадянського суспільства; отримали поради стосовно покращення формулювання проблеми, визначення та аналізу стейкголдерів і обрання форматів обговорень в процесі організації публічних консультацій; мали можливість аналізувати можливі конфліктні ситуації та підходи до їх розв’язання. Крім того, важливою складовою тренінгу стало відпрацювання навичок фасилітації обговорень та налагодження конструктивної взаємодії, у тому числі в кризових ситуаціях.

  Тренінг проведено у межах спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Секретаріату Кабінету Міністрів «Посилення розробки законодавства та спроможності Уряду та ОГС до ефективної співпраці у реалізації політики». Крім того, захід став логічним продовженням навчальної програми «Спільнота практиків публічних консультацій», що реалізується Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів спільно з Національним демократичним інститутом.