• In English
 • Відбувся ІІ регіональний Форум «Партнерство «Відкритий Уряд»: успішні практики співпраці громадськості та влади на місцевому рівні»
  опубліковано 21 вересня 2018 року о 17:05

  21 вересня 2018 р. у м. Києві відбувся ІІ регіональний Форум «Партнерство «Відкритий Уряд»: успішні практики співпраці громадськості та влади на місцевому рівні», участь в якому взяли близько 40 громадських активістів, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з Вінницької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Чернігівської областей та м. Києва.

  З презентацією щодо реалізації Ініціативи в Україні перед учасниками виступила Наталія Окша, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів, секретар Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Окрема увага була приділена нею субнаціональній (місцевій) програмі «Партнерство «Відкритий Уряд», до якої можуть приєднатися місцеві громади, а також можливості використання інструментів Відкритого Уряду у співпраці місцевих органів влади та громадськості. «Місцеві громади в діалозі з органами місцевого самоврядування можуть ініціювати створення локальних планів дій. В умовах децентралізації це стане дуже ефективним механізмом, що сприятиме посиленню діалогу місцевої влади та громадськості з вирішення реально значущих питань територіальної громади», - зазначила Наталія Окша.

  У свою чергу координатор проекту ПРООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини» Олена Урсу розповіла про реалізацію Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на глобальному рівні, нові фокуси відкритого урядування в світі, взаємозв’язок Ініціативи з Цілями сталого розвитку 2030 та кращі практики зобов'язань з інших країн.

  Співголова Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», менеджер проектів урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Олеся Архипська відзначила роль громадянського суспільства у впровадженні Ініціативи, окреслила можливості та переваги використання механізмів відкритого урядування громадськими організаціями та активістами для налагодження партнерських відносин з органами влади.   

  Успішними практиками взаємодії органів влади та громадськості на місцевому рівні у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Полтавській та Чернігівській областях поділилися представники громадських організацій «Джерело надії», «Сучасний формат», «Територія успіху», «Інститут аналітики та адвокації», «MART».

   Організатор Форуму – Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки ПРООН в Україні.