• In English
 • Відбувся ІІ Національний форум фахівців органів виконавчої влади з питань комунікацій з громадськістю: інновації для участі громадськості у прийнятті рішень
  опубліковано 18 вересня 2018 року о 12:45

  14 – 15 вересня 2018 р. Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України у співпраці з Офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Open Space Works Cooperative зібрав близько 90 фахівців органів виконавчої влади, що забезпечують комунікацію з громадськістю, на ІІ Національний форум, присвячений питанням залучення громадськості до прийняття рішень.

  Відкрив Форум Державний секретар Кабінету Міністрів Володимир Бондаренко, який підкреслив, що «органи влади та представники інститутів громадянського суспільства є партнерами однієї справи – розвитку держави». Тому вони мають конструктивно співпрацювати, «щоб разом робити справу, якої очікує суспільство». Володимир Бондаренко наголосив, що питання співпраці органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства, залучення їх до вироблення державної політики є одним із пріоритетів у діяльності Уряду, а також важливим елементом реформи державного управління.

  У перший день Форуму його учасники дізналися більше про тенденції розвитку українського суспільства та фактори, що впливають на комунікацію влади та громадськості, з виступів Петра Бурковського – аналітика Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, завідуючого відділом Національного інституту стратегічних досліджень; Лідії Смоли – професора кафедри видавничої справи та редагування Видавничо-поліграфічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського; Валентина Королька – професора, завідувача кафедри зв’язків із громадськістю Національного університету «Києво-Могилянська академія».

  Успішними прикладами співпраці органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства надихнули виступи Ірини Соломко – керівника відділу комунікацій Секретаріату РПР, Оксани Величко – координатора Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», Максима Лациби – керівника програм Українського незалежного центру політичних досліджень.

  Була приділена увага ряду важливих питань організації залучення громадськості до прийняття рішень: формату та інструментам такого залучення (Наталія Окша – заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів), визначенню заінтересованих сторін (Роман Кобець – фахівець з аналізу державної політики), особливостям організації та модерації діалогу з громадськістю (Діана Проценко – президент Національної асоціації модераторів України), режисерським «тонкощам» організації публічних заходів (Наталія Дніпренко – керівник відділу Укртелерадіопресінституту), оцінці взаємодії органів виконавчої влади та громадськості (Володимир Купрій – перший заступник Голови НАДС).  

  Учасники Форуму мали змогу дізнатися більше і про деякі неформальні  інструменти проведення публічних консультацій, зокрема стратегічні сесії (Ігор Гончаренко – керівник проектного офісу EDGE в Секретаріаті Кабінету Міністрів) і хакатони (Юрій Петрук – засновник AgTech Ukraine), а також про досвід проведення всеукраїнських обговорень міністерствами (Олександр Ярема – заступник Міністра молоді та спорту, Олександр Ябчанка – речник МОЗ) та організації форумів громадянського суспільства в Вінницькій, Львівській, Полтавській областях і м. Києві.

  У другий день Форуму, що збігся з Міжнародним днем демократії, до заходу долучилися представники інститутів громадянського суспільства та науковці. Усі разом вони стали учасниками «Відкритого простору»: як зробити більш результативною співпрацю між органами виконавчої влади та громадськістю в процесі прийняття рішень?».

  «Відкритий простір», як інструмент проведення неформальних публічних обговорень, був застосований для того, щоб усі присутні представники органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства отримали рівні можливості для представлення свого досвіду та ідей, а також взяли активну участь у виробленні спільних рекомендацій і для влади, і для громадського сектору. Недарма основним гаслом і хештегом заходу було обрано #взаємодія_і_спільнотворення.

  Учасники «відкритого простору» самостійно обрали та обговорили актуальні проблеми у взаємодії органів виконавчої влади та представників громадськості, висловили ідеї щодо їх розв’язання та запропонували проекти (ініціативи) з цих питань.

  Загалом Форум став чудовою нагодою для фахівців органів виконавчої влади з питань комунікацій з громадськістю «звірити годинники» зі своїми колегами та спільно з громадськими активістами обговорити різні підходи до підвищення результативності взаємодії влади та громадськості.