• In English
 • Відбувся навчальний візит представників Держгеокадастру та державних підприємств до Нідерландського агентства з питань кадастру, земельного реєстру та картографії

  У межах проекту «Багатоцільова базова топографічна карта України», спрямованого на відновлення та реконструкцію України, представники Держгеокадастру, державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» та державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» взяли участь у навчальному візиті до Нідерландського агентства з питань кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster).

  У рамках візиту делегація ознайомилася з діяльністю Kadaster у топографо-геодезичній, картографічній та геопросторовій сферах діяльності з метою підвищення кваліфікації, навичок та знань для використання під час оптимізації процесу створення сучасної системи виробництва геопросторових даних.

  Нідерландська сторона представила систему реєстрів, які адмініструє Kadaster, зокрема ключовий реєстр топографії; інноваційні підходи до виробництва топографічних карт – застосування методу автоматичної генералізації для створення державних топографічних карт масштабу 1:25 000, 1:50 000, 1:100 000, 1:250 000, 1:1 000 000; впровадження геопросторового штучного інтелекту; створення окремого Департаменту для реалізації інновацій. Також фахівці Kadaster ознайомили українську сторону з виробничим топографічним процесом у Нідерландах, зокрема аерофотозніманням та використанням панорамних знімків, проведенням перевірки якості.

  Довідково

  Нідерландське агентство кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster) збирає і реєструє адміністративні та геопросторові дані про власність і пов’язані з нею права. Також Kadaster відповідає за національне топографічне картографування та підтримку національної референцної системи координат. Крім того, він є консультативним органом з питань землекористування та національної інфраструктури геопросторових даних.

  У 2020 році Держгеокадастр та Kadaster уклали Меморандум про взаєморозуміння з питань інституційного та партнерського співробітництва у сфері національної інфраструктури геопросторових даних.