• In English
 • Відбувся Глобальний саміт Партнерства “Відкритий Уряд” – 2023
  опубліковано 11 вересня 2023 року о 17:53

  На початку вересня Глобальний саміт Партнерства “Відкритий Уряд” – 2023 об’єднав у м. Таллінні понад 1500 учасників (представників органів влади, інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій, наукових установ, органів місцевого самоврядування) зі 105 країн світу.

  У центрі уваги панельних дискусій, семінарів, тематичних сесій, круглих столів були питання: розвитку відкритого урядування та викликів на цьому шляху; боротьби з корупцією; громадського простору та громадської участі; клімату та навколишнього середовища; цифрового управління; відкритого правосуддя та демократичної стійкості.

  Україну на саміті представляли учасники від органів влади, Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”, органів місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій.

  Про важливість відкритого урядування для відновлення України у своєму відеопривітанні наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

  Водночас виконавчий директор Партнерства Санджей Прадхан у своїй промові підкреслив, що напад росії на Україну є нападом на свободу, демократію і відкритість в усьому світі. І OGP, як глобальна спільнота, має робити все, щоб допомогти Україні.

  20 учасників від України виступили спікерами під час сесій та панельних дискусій події.

  Так, на спеціальній сесії стосовно ролі Відкритого Уряду у демократичній стійкості та відновленні України Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема розповів про роботу над стратегією відновлення України та важливість урядово-громадського партнерства. Крім того, міжнародна спільнота дізналася більше про реалізацію Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” в Україні, зокрема в умовах воєнного часу.

  Під час сесії “Створення національних та місцевих коаліцій задля відкритого урядування” заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша поділись українським досвідом співпраці в рамках Ініціативи центральних органів влади та органів місцевого самоврядування.

  Крім того, представники українських органів влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства дискутували з нобелівським лауреатом, конгресменами, державними службовцями, громадськими діячами з інших країн в межах сесій і круглих столів: “Підтримка лідерства та активізація глобальних дій щодо боротьби з корупцією”, “Загальнодержавні стратегії боротьби з корупцією”, “Справедливий і відкритий уряд для енергетичного переходу”, “Розбудова стійкості через партнерство відкритого уряду – мрія чи реальність?”, “Відкритість і нагляд під тиском: уроки для національної безпеки та демократичної стійкості”, “Реалізація амбіцій відкритого урядування”, “Поєднання глобальних і національних дій для боротьби з транснаціональною корупцією: як прозорість бенефіціарної власності може сприяти змінам?”, “Держава в смартфоні: майбутнє цифрового уряду”.

  У рамках саміту також відбувся “Діалог спільноти Східного Партнерства 2023”. Учасники з України, Молдови, Вірменії, Грузії та Азербайджану поділилися досвідом реформ у сфері відкритого врядування та обговорили нові ідеї щодо розвитку Партнерства. Цікавим доповненням стала презентація української інтерактивної гри про Партнерство – OGP_UChange.

  Переглянути трансляцію саміту українською можна за посиланнями:

  1 день: https://bit.ly/3P8WoKG ;

  2 день: https://bit.ly/45MkZfv.

  Підсумкове відео про саміт: https://bit.ly/3PtQ6W5.