• In English
 • Відбулося VII засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Єгиптом
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 листопада 2018 року о 14:23

  2 листопада 2018 року відбулося  VII засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет. Співголовами національних частин Комісії є Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та Міністр інвестицій та міжнародного співробітництва Єгипту доктор Сахар Наср.

  Відкриваючи засідання Комісії, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко зазначив, що відносини між Україною та Єгиптом мають давню і успішну історію, а проведення спільного засідання Комісії після тривалої перерви стало закономірним продовженням активізації українсько-єгипетського діалогу на високому і найвищому рівнях.

  «Переконаний, що результати нашої сьогоднішньої зустрічі нададуть поштовху для подальшого розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва у всіх сферах, які становлять взаємний інтерес», - наголосив він.

  «Єгипет є нашим головним торговельним партнером серед країн Африканського регіону. Ми вітаємо встановлення прямих контактів між українськими та єгипетськими компаніями, насамперед, у сфері реалізації програм реконструкції та удосконалення виробничих потужностей у державному секторі Єгипту та зацікавлені розвивати з єгипетськими партнерами взаємовигідну економічну співпрацю, зокрема, у таких галузях, як сільське господарство, енергетика, промисловість, транспортна інфраструктура та логістика, будівництво, освіта, космічні технології, інформаційні технології, туризм, фармацевтика тощо», - зауважив Павло Розенко у ході засідання.

  Він також зазначив, що країни мають усі можливості значно покращити показники двосторонньої торгівлі, здійснивши необхідні заходи для усунення торговельних бар'єрів.

  За результатами VII засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет був підписаний Протокол. «Ми переконані, що Протокол, підписаний за підсумками цього засідання, стане дороговказом для сторін щодо подальших дій на найближчу перспективу», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

  «Уряд України, державні установи та підприємства готові до продовження конструктивного діалогу з єгипетськими партнерами з метою розвитку і практичної реалізації тих домовленостей, які були досягнуті нашими делегаціями цими днями в Києві», - запевнив він.

  Також у рамках засідання відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Адміністрацією морського порту м. Одеса та Адміністрацією морського порту м. Александрія та Меморандуму про взаєморозуміння між Адміністрацією морського порту м. Одеса та Адміністрацією морського порту м. Думьят.

  Відбулося VII засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Єгиптом