• In English
 • Відбулося перше засідання робочої групи з проведення гендерного аудиту МОН
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 13 серпня 2021 року о 10:00

  12 серпня в Міністерстві освіти і науки України відбулося перше засідання робочої групи з гендерного аудиту.

  Засідання відкрив голова робочої групи, перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

  «Україна має певні зобов’язання, взяті в межах міжнародної ініціативи “Партнерство Біарріц” з утвердження гендерної рівності. Зокрема, до кінця 2021 року необхідно розробити та затвердити наказом МОН методологію та критерії проведення гендерного аудиту закладів освіти, а також ухвалити план заходів з реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року», – зазначив Андрій Вітренко.

  Він наголосив, що основна мета робочої групи – розробити методологію та критерії проведення гендерного аудиту й розпочати гендерний аудит у Міністерстві освіти і науки України у 2021 році.

  Під час засідання заступник голови робочої групи, генеральний директор директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України Олександр Пижов ознайомив членів робочої групи з проектом Методичних рекомендацій щодо проведення гендерного аудиту.

  За його словами, гендерний аудит допоможе проаналізувати, як принципи забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків враховуються в різних напрямах роботи Міністерства освіти і науки України, також буде включено гендерний аспект у стратегічних, програмних, проектних, фінансових документах, планах та документах поточної діяльності МОН.

  Саме тому, як зазначив Олександр Пижов, важливо максимально якісно опрацювати Методичні рекомендації щодо проведення гендерного аудиту та інтегрувати їх в систему освіти і науки.

  Своєю чергою керівник Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України Надія Зосім уточнила, що відповідно до підпункту 4 пункту 2 Плану заходів з реалізації зобов’язань Уряду України, взятих у межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності, МОН має провести навчання фахівців щодо проведення гендерного аудиту закладів освіти.

  «Навчання фахівців є основним аспектом проведення гендерного аудиту. Тому важливо виокремити спеціалістів, які будуть займатися проведенням аудиту, та забезпечити для них якісне навчання», – підкреслила Надія Зосім.

  За результатами засідання членами робочої групи вирішено врахувати всі пропозиції та адаптувати Методичні рекомендації щодо проведення гендерного аудиту до сфери освіти і науки. Відповідний документ буде затверджений наказом МОН.

  Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України виконує зобов’язання з утвердження гендерної рівності. Україна стала повноправною учасницею «Партнерства Біарріц» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.