• In English
 • Відбулося Друге засідання Українсько-афганської Спільної міжурядової комісії

  10 березня у Києві відбулося Друге засідання Українсько-афганської Спільної міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва під співголовуванням заступника  Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлани Панаіотіді та Міністра промисловості та торгівлі Ісламської Республіки Афганістан Нісара Горьяні.

  Сторони відзначили, що проведення засідання Комісії є одним з ключових елементів активізації двостороннього співробітництва у сферах, що становлять взаємний інтерес.

  Результатом роботи Комісії стало визначення та обговорення нових проектів на основі стратегічних інтересів обох країн, в тому числі у галузях машинобудування, літакобудування, розбудови транспортної інфраструктури тощо.

  Делегації обговорили питання розширення торгівлі сільськогосподарською продукцією та забезпечення продовольчої безпеки Афганістану. Україна, як надійний партнер, має можливість поставляти на афганський ринок таку продукцію, як фрукти, овочі, крупи та олію, м’ясо птиці, продукцію тваринного походження тощо.

  Важливим напрямком роботи Комісії також стало питання розвитку та удосконалення договірно-правової бази в економічній сфері між державами.

  Сторони також домовилися активізувати співробітництво на рівні ділових кіл обох країн у форматі проведення спільних бізнес-форумів, посилення їх участі у виставково-ярмаркових заходах, а також налагодження відносин у сфері обміну інформацією для пошуку взаємовигідних проектів та пропозицій.