• In English
 • Відбулося засідання Комісії ТЕБ та НС
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 вересня 2023 року о 14:53

  13 вересня під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у засідання взяли члени Державної комісії, начальники обласних та Київської міської військових адміністрацій, регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  «Актуальним є питання готовності центральних і місцевих органів виконавчої влади до дій в умовах надзвичайної ситуації на об’єктах критичної інфраструктури, у тому числі забезпечення сталої роботи транспортної інфраструктури, паливно-енергетичного комплексу та проведення опалювального сезону 2023-24 років», - зазначив Олександр Кубраков.

  Доповідачі з даного питання зазначили, що як Мінінфраструктури, так і Міненерго, а також інші органи влади, аналізують стан підготовки, визначають проблемні моменти, а також проводять активну роботу для ефективного реагування на надзвичайні ситуації та проведення опалювального сезону.

  Для протидії загрозам осінньо-зимового періоду в умовах воєнного стану спільно з місцевими органами влади та міжнародними партнерами підвищено спроможності ДСНС до ліквідації наслідків ведення бойових дій. Доукомплектовано підрозділи сучасними зразками техніки та обладнання. Крім того, на виконання рішень Уряду та Міністра внутрішніх справ ДСНС проведено спеціальне тренування, в ході якого, зокрема, забезпечено розгортання понад 1 тис. 200 пунктів незламності, з них понад 770 стаціонарних на базі об’єктів ДСНС, 360 мобільних на базі наметів та 90 на базі транспортних засобів.

  Комісія за результатами обговорення, зокрема, вирішила, що Мінінфраструктури, Міненерго, Мінстратегпрому, Агентству відновлення, ДСНС, іншим заінтересованим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській військовим адміністраціям потрібно організувати постійний моніторинг ситуації і оперативне реагування на виявлені загрози; створити необхідний резерв матеріально-технічних засобів; заготовити пісок для створення запасу протиожеледної суміші та створення резерву пально-мастильних матеріалів для боротьби із можливими сніговими заметами тощо. Крім того, мають бути визначені обсяги та створено матеріальні резерви, у тому числі пально-мастильних матеріалів, для використання їх під час ліквідації можливих надзвичайних ситуацій. МВС разом з Національною поліцією мають визначити на законодавчому рівні перелік об’єктів критичної інфраструктури, які підлягають охороні в умовах виникнення надзвичайних ситуацій у сфері фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури. А також низку інших заходів рекомендовано Комісією органам влади.

  «Основним завданням Комісії є захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Значна частина заходів покладена на місцеві органи виконавчої влади, а також на територіальні системи цивільного захисту. Тому визначені органи виконавчої влади повинні будуть вжити всіх необхідних заходів для виконання поставлених завдань», - наголосив Олександр Кубраков.

  Також на засіданні розглядалося питання про стан поводження з небезпечними відходами, у тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин. Прийнято рішення визначити перелік заходів щодо екологічно безпечного поводження з небезпечними відходами, у тому числі хімічними засобами захисту рослин, здійснення їх знешкодження та утилізації, із залученням вітчизняних та іноземних інвестицій в Україні та за її межами.