• In English
 • Відбулось засідання Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”
  опубліковано 08 жовтня 2018 року о 11:13

  4 жовтня 2018 р. під співголовуванням Міністра Кабінету Міністрів Олександра Саєнка та менеджера проектів урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції” Олесі Архипської відбулось засідання Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”.

  На початку засідання Олександр Саєнко відзначив, що досягнення України у рамках Ініціативи  “Партнерство “Відкритий Уряд” високо оцінені на міжнародному рівні, зокрема йдеться про успіхи у створенні електронної системи публічних закупівель “ProZorro” і системи громадського контролю держзакупівель “DoZorro”. Він подякував усім, хто долучився до впровадження відкритого урядування в Україні. “Співпраця Уряду та громадськості є надзвичайно потужною і її результати, дійсно, вражають. Значна частина цих досягнень стала можливою завдяки саме громадськості, яка є головним ініціатором та рушієм змін”, – зазначив Олександр Саєнко.

  Також Олександр Саєнко привітав у складі Координаційної ради нового члена від громадськості – директора міжнародної громадської організації “Європейська медіа платформа” Оксану Приходько.

  Співголова Координаційної ради від громадськості Олеся Архипська поінформувала присутніх про процес розроблення проекту плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2016 – 2018 роках та звернула увагу на те, що вперше проект плану дій розроблявся відповідно до Глобальних цілей сталого розвитку 2030.

  Учасники засідання обговорили проект нового плану дій із впровадження Ініціативи, який враховує результати публічних обговорень, у тому числі у форматі “світове кафе” та інтерактивного голосування, та схвалили його з урахуванням висловлених пропозицій. Відповідний проект акта після його доопрацювання буде внесений на розгляд Уряду.

  На завершення секретар Координаційної ради, заступник директора Департаменту  інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша поінформувала про початок підготовки урядового звіту про виконання плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2016 – 2018 роках та закликала учасників надсилати приклади успішних історій в рамках реалізації Ініціативи. “В урядовому звіті важливо показати не тільки багато цифр та даних про центри надання адміністративних послуг, моніторинг публічних закупівель, відкриття інформації у багатьох сферах. Але не менш важливо показати конкретні приклади з життя людей чи діяльності організацій, які скористалися інструментами Відкритого Уряду”, – зазначила вона.

  Довідково

  Міжнародна Ініціатива “Партнерство “Відкритий Уряд” впроваджується в Україні з 2011 року. У рамках Ініціативи країни-учасниці розробляють спільно з інститутами громадянського суспільства дворічні плани дій. Рекомендаціями Керівного комітету Ініціативи визначено, що уряди країн – учасниць Ініціативи повинні забезпечувати постійну співпрацю з інститутами громадянського суспільства у процесі підготовки та реалізації планів дій з впровадження Ініціативи.

  У рамках Ініціативи Україна реалізувала вже три плани дій.