• In English
 • Відбулось засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-данський енергетичний центр II"

  7 червня 2019 року у приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбулось засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-данський енергетичний центр II" під головуванням генерального директора Директорату енергетичних ринків, Голови Українсько-данського енергетичного центру Ольги Буславець в рамках реалізації міжурядової співпраці із стратегічного енергетичного планування між Данією та Україною.

  Ольга Буславець привітала присутніх та подякувала данському Уряду за підтримку України в рамках Програми добросусідства, зокрема МЗС Данії  та Данському енергетичному агентству. Ольга Буславець підкреслила важливість досягнення очікуваних результатів міжурядової співпраці, а саме формування сприятливого середовища для залучення інвестицій в сталий розвиток енергетики України та досягнення цілей Енергетичної стратегії України.

  Окремо Ольга Буславець зупинилась на підсумках нещодавно проведеного круглого столу «Denmark & Ukraine B2B Roadshow: Renewable Energy Round Table»: «Ми провели успішний круглий стіл за участю передових данських компаній Vestas, Better Energy, BWSC, Danfoss Ukraine та фонду IFU, та представниками українського бізнесу. Результатом поглиблення співпраці між данськими та українськими компаніями має стати не лише залучення інвестицій у розвиток відновлюваної енергетики, а також - впровадження новітніх технологій, що дозволять безпечно інтегрувати до ОЕС України більшу частку ВДЕ та знизити вартість «зеленої» електроенергії». 

  Ольга Буславець визначила пріоритетні напрямки для співробітництва між данськими та українськими компаніями, а саме розвиток балансуючих потужностей, запровадження ефективних систем короткострокового прогнозування виробництва електроенергії СЕС і ВЕС, екологічно безпечні проекти з біомаси та біогазу, генерацію енергії із сміття, організацію спільного виробництва обладнання для об’єктів ВДЕ, запропонувавши Українсько-данському енергетичному центру виступити платформою для співробітництва. 

  Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен привітав успішну діяльність Проекту та подякував Генеральному директору Директорату енергетичних ринків Ользі Буславець за особистий внесок та підтримку зусиль данської сторони та висловив впевненість в успішності реалізації другої фази Проекту. Рубен Мадсен зазначив, що Моніторингова місія, яка нещодавно оцінювала ефективність роботи Проекту визначила його результативність та розробила рекомендації, які мають бути враховані під час реалізації Проекту.

  Голова Українсько-данського енергетичного центру Ольга Буславець  презентувала результати роботи Проекту УДЕЦ II за першу половину 2019 року, зокрема проведену стратегічну екологічну оцінку ЕСУ-2035 та екологічну оцінку впливу на навколишнє середовище збільшення частки відновлюваних джерел енергії та використання балансових потужностей; розроблені довгострокові сценарії досягнення цілей Енергетичної стратегії (TIMES модель). Ольга Буславець зазначила, що результати моделювання можуть бути використані при розробці планів заходів з реалізації Енергетичної стратегії на період до 2035 року та при розробці нових Національних планів з енергоефективності та відновлюваної енергетики.  

  Серед завдань Проекту, які реалізуються в даний період, було зазначено:

   - розроблення рекомендацій щодо інструментів та методології балансування енергетичної системи України (смарт генерація, акумуляторні батареї, системи управління попитом). Визначення оптимальної потужності акумуляторних батарей, розрахунок частки смартгенерації, обсягів та технологій управління попитом, що необхідні для забезпечення балансової надійності енергосистеми України;

  - співпраця з муніципалітетами та розроблення техніко-економічних обґрунтувань кількох обраних муніципальних проектів в секторі теплопостачання;

  - удосконалення відкритої бази даних енергетичної статистики України із проведенням її верифікації та розміщення на вебресурсі Держстату України;

  - розроблення системи короткострокового прогнозування енергетичного балансу України;

  -  створення  «єдиного вікна» для сприяння залучення інвестицій в проекти  енергоефективності та ВДЕ;

  - розроблення мотиваційних схем для стимулювання енергоємної промисловості до підвищення енергоефективності.

  Члени Координаційного комітету відзначили значний прогрес у виконанні робочого плану та завдань проекту та домовились провести наступне засідання Координаційного Комітету Проекту в грудні 2019 року.