• In English
 • Відбулось перше засідання Платформи діалогу місцевого та центрального рівнів влади з відкритого урядування в Україні
  опубліковано 12 квітня 2021 року о 09:25

  8 квітня 2021 р. відбулося перше онлайн-засідання Платформи діалогу місцевого та центрального рівнів влади з відкритого урядування в Україні, що покликана стати майданчиком для взаємодії центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у відповідній сфері. Захід організували Конгрес Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» та Асоціація міст України за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів.

  Олександр Ярема, Державний секретар Кабінету Міністрів, вітаючи учасників заходу, відзначив важливість синхронізації зусиль центральної і місцевої влади у застосуванні кращих практик відкритого урядування, залученні до прийняття рішень всіх заінтересованих сторін, особливо якщо такі рішення мають безпосередній вплив на повсякденне життя людей. «Важливо, щоб кожна людина відчувала зміни у відкритості влади і розуміла, що вони покращують її життя в конкретній громаді», – зазначив Державний секретар.

  Також під час заходу заступник директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша ознайомила учасників із зобов’язаннями нового плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», зосередивши увагу на тих заходах, які можуть бути особливо важливими для органів місцевого самоврядування. Вона закликала всіх бажаючих брати участь у громадських обговореннях проектів актів, розроблення яких передбачено планом дій, заходах, які будуть проводитися органами влади та їх партнерами, у тому числі тестуванні IT-продуктів.

  Представники Тернопільської, Київської, Хмельницької, Полтавської, Балтської, Бучанської міських рад поділились власним досвідом впровадження інструментів відкритого урядування, зокрема бюджетів участі, громадських бюджетів та елементів електронної демократії.

  Учасники заходу підтримали важливість діалогу між органами влади місцевого і центрального рівнів та обговорили шляхи подальшої співпраці, у тому числі організацію спільних онлайн-заходів в рамках Тижня Відкритого Уряду, проведення якого заплановано у травні 2021 року.