• In English
 • Відбулася презентація напрацювань щодо індикаторів для моніторингу реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства
  опубліковано 21 грудня 2021 року о 11:55

  Відповідно до Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки, затвердженої Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 487 моніторинг її реалізації має здійснюватися на основі відповідних індикаторів. Стратегією передбачено, що результати такого моніторингу можуть слугувати підставою для коригування планів заходів з її реалізації або ж відповідних регіональних програм.

  До розроблення відповідних індикаторів для моніторингу виконання завдань, визначених стратегічними напрямами Стратегії, залучено представників інститутів громадянського суспільства, зокрема, тих, що брали участь у розробленні проекту Стратегії.

  Загалом експертами розроблено 100 індикаторів виконання понад 80 стратегічних завдань, що містяться у стратегічних напрямах документу:

  забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики на національному та регіональному рівнях, вирішенні питань місцевого значення;

  створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства;

  стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України;

  створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

  Кожен індикатор містить опис, методологію його визначення та відсоткові розрахунки показників залежно від етапів виконання завдання.

  20 грудня 2021 року відбулася презентація напрацьованих пропозицій, участь у якій взяли близько 60 представників інститутів громадянського суспільства та органів виконавчої влади, до компетенції яких належать питання, що містить Стратегія.

  Роботу групи експертів було організовано у рамках проекту «Посилення розробки законодавства та спроможності Уряду та ОГС до ефективної співпраці у реалізації політики», що реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Секретаріатом Кабінету Міністрів України, та у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні та Програмою USAID DOBRE.