• In English
 • Відбулася онлайн -зустріч Олексія Чернишова з директором Місії Агентства США з міжнародного розвитку Джеймсом Хоупом
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 22 жовтня 2020 року о 15:47

  22 жовтня відбулась онлайн-зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з директором Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Джеймсом Хоупом.

  Під час зустрічі обговорили стан реалізації спільних проектів, стан реформи децентралізації в Україні, пріоритети регіональної політики на 2021-2027 рр., а також місцеві вибори в Україні.

  «USAID вже багато років впроваджує проекти в Україні. Вже 5 років ми спільно працюємо над реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Останні місяці ми значно пришвидшились у цьому напрямі та зробили важливі кроки. Реформовано базовий та районний рівні адміністративно-територіального устрою країни, що стало підставою для призначення перших місцевих виборів на новій територіальній основі», – зазначив Олексій Чернишов.

  Міністр подякував представникам Місії Агентства США з міжнародного розвитку за допомогу у досягненні основної мети реформи децентралізації, а саме – за формування ефективного місцевого самоврядування.

  Олексій Чернишов також зазначив, що Мінрегіон високо оцінює внесок програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE та вітає рішення USAID стосовно продовження діяльності програми додатково на 16 місяців до вересня 2022 року, що, безперечно, дасть можливість ще 25 громадам покращити свої спроможності в різних сферах діяльності.

  Директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку Джеймс Хоуп підкреслив важливість впроваджуваних Мінрегіоном реформ та зазначив, що реформа децентралізації важлива не лише для самоврядування, а для економіки в цілому, адже зможе сприяти залученню інвестицій, створенню нових робочих місць.

  В ході зустрічі також обговорили питання регіональної політики. Олексій Чернишов проінформував про основні напрямки регіональної політики, зокрема щодо Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, її завдання, відмінності та переваги порівняно з аналогічним документами попередніх років. «У новій Державній стратегії регіонального розвитку центральним об’єктом ми окреслили різні типи функціональних територій, такі як гірські території, монофункціональні міста, міські агломерації, прикордонні території тощо. Це дозволить ефективно визначати потреби та спрямовувати фінансування відповідно до особливостей регіону», – зазначив Міністр.

  Джеймс Хоуп також проінформував про нові проекти, які реалізує USAID в Україні та запевнив у підтримці реформ, які впроваджуються Міністерством розвитку громад та територій України.