• In English
 • Відбулася нарада з підготовки Національного огляду з виконання Пекінської декларації та платформи дій
  Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 16 лютого 2024 року о 16:07

  16 лютого 2024 року в онлайн-форматі під головуванням Урядової уповноваженої з питань гендерної політики спільно Катерини Левченко з Міністерством соціальної політики, за підтримки структури ООН Жінки в Україні відбулася робоча нарада з підготовки Національного огляду з виконання Пекінської декларації та платформи дій.

  Участь у нараді взяли представники міністерств, центральних органів виконавчої влади та обласних військових адміністрацій, міжнародних та громадських організацій.

  Під час наради були обговорені конкретні завдання з підготовки Звіту, який Україна має підготувати ООН до 1 червня 2024 року.

  Розраховуємо, що у Звіті будуть представлені кращі практики, які напрацьовані в Україні, а також виклики і загрози, які виникли як в наслідок повномасштабного вторгнення рф на територію України, так і наслідки майже десятирічної війни України проти навали росії.

  Довідково

  У 2025 році світова спільнота відзначатиме тридцяту річницю четвертої Всесвітньої конференції зі становища жінок і прийняття Пекінської декларації та Платформи дій (1995 р.), а також десятиріччя прийняття Порядку денного в сфері сталого розвитку до 2030 року та його Цілей сталого розвитку.

  Раз на 5 років під час сесій Комісій ООН зі становища жінок відбувається огляд та оцінка досягнення цілей, визначених Пекінською платформою дій. Цьому передує підготовка національних оглядів держав.

  З нагоди тридцятої річниці четвертої Всесвітньої конференції зі становища жінок Комісія ООН зі становища жінок проведе в березні 2025 року огляд і оцінювання прогресу, досягнутого у виконанні Пекінської декларації та Платформи дій, а також прискорить реалізацію процесу забезпечення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчат.

  Комплексні огляди на національному рівні дають можливість оцінити прогрес, досягнутий в реалізації, та визначити проблеми, які виникли. Вони також дозволяють проаналізувати досягнення, виявити прогалини та невдачі, а також намітити стратегії для усунення цих прогалин і проблем.