• In English
 • Відбулася Міжнародна освітня конференція «Українсько-німецькі розмови про освіту»
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 21 липня 2023 року о 13:17

  18-19 липня 2023 року в Мюнхені (Федеративна Республіка Німеччина) проходила Міжнародна освітня конференція «Українсько-німецькі розмови про освіту», ініційована мюнхенською освітньою установою «Schlau Schule». Завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України, Міністерства освіти і культури Баварії, Генерального консульства України в Мюнхені, українських та німецьких педагогів, експертів, журналістів було продовжено міжнаціональний освітній діалог.

  З вітальним словом до учасників конференції звернувся Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, у якому подякував за теплий прийом, підтримку і, головне, надання можливостей громадянам України зберегти національну ідентичність: продовжувати поглиблювати знання рідної української мови, літератури, історії та традицій.

  «Повернення українських громадян додому – один з пріоритетів нашої команди. І це один із фокусів трансформації системи освіти, над якою ми активно працюємо», – зазначив Оксен Лісовий.

  Учасників конференції також привітали обербургомістр Мюнхена Дітер Райтер і генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко. Протягом двох конференційних днів було проведено багато перемовин стосовно організації безпечного, комфортного, розвивального освітнього процесу для учнів з України, умов та форм їхнього навчання, зв’язків з українськими закладами загальної середньої освіти, визнання Німеччиною дипломів про вищу освіту наших вчителів, можливостей щодо вивчення української мови як другої іноземної в німецьких школах, у яких навчаються діти з України. Інтереси української освіти на дискусійних кластерах представляли заступник Міністра освіти і науки України Андрій Сташків та радниця Міністра освіти і науки України Лілія Гриневич.

  У Баварії нині навчається приблизно 30 500 школярів з України. У місті Мюнхен з вересня 2022 року за ініціативою Катерини Міляновської та Алли Дубровик-Рохової відкрилася українська школа SchuleUA. Яскравою подією для учасників заходу стало вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту випускникам української школи в Мюнхені. Свідоцтва вручали радниця Міністра освіти і науки України Лілія Гриневич, Міністр освіти і культури Баварії Міхаель Піацоло та генеральний консул України в Мюнхені. Свідоцтво з відзнакою отримала учениця 11 класу Анастасія Буткевич.