• In English
 • Відбулась зустріч заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції та командувача Сухопутного командування Об’єднаних збройних сил НАТО
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 березня 2021 року о 12:40

  10 березня заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко провів зустріч з командувачем Сухопутного командування Об’єднаних збройних сил НАТО (м.Ізмір, Туреччина) генерал-лейтенантом Роджером Л.Клотьє.

  Анатолій Петренко поінформував керівника вищої військової ланки Альянсу про досягнення Міністерства оборони України у проведенні оборонної реформи за стандартами НАТО з метою набуття Збройними Силами України необхідних спроможностей для відбиття російської агресії та реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного Договору.

  Окрему увагу в ході змістовної дискусії було приділено питанням практичної реалізації статусу України як партнера Альянсу з розширеними можливостями. В цьому контексті заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції окреслив основні напрями діяльності Міністерства оборони та Збройних Сил України та зробив наголос на тому, що Україна є надійним партнером НАТО та гідним контрибутором у забезпечення європейської та євроатлантичної безпеки.

  Генерал-лейтенант Р.Клотьє високо оцінив внесок Збройних Сил України у зусилля Альянсу з підтримання миру та стабільності шляхом участі в операціях з врегулювання криз під проводом НАТО та постійного виділення сил і засобів Збройних Сил України до Сил швидкого реагування НАТО, а також запевнив у незмінній підтримці суверенітету і територіальної цілісності України.

  Віддаючи шану загиблим українським воїнам та патріотам, командувач Сухопутного командування Об’єднаних збройних сил НАТО зазначив про усвідомлення партнерами високої ціни, яку Україна платить у протистоянні агресивній політиці Кремля останні сім років. Глава іноземної делегації відзначив унікальний досвід Збройних Сил України з протидії гібридним загрозам та висловив зацікавленість у його детальному вивченні, для чого запросив представників Збройних Сил України, зокрема Сухопутних військ, взяти участь у відповідних конференціях.

  У ході бесіди співрозмовники погодилися, що ключовим аспектом взаємосумісності Збройних Сил України та збройних сил держав-членів НАТО є взаємосумісність військовослужбовців, їх ментальна та культурна спорідненість, спільні демократичні цінності та переконання, а також готовність захищати їх зі зброєю в руках.