• In English
 • Відбулась зустріч Міністра соціальної політики Марини Лазебної з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 січня 2021 року о 10:39

  Відбулась зустріч Міністра соціальної політики Марини Лазебної з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні: керівником секції соціальної політики Юсуфом Бафозодою, керівником програми секції соціальної політики Наірою Аветисян, керівником проектів захисту прав дітей Олександрою Чуркіною.

  Учасники зустрічі піднімали питання подальшої спільної діяльності у сфері захисту дітей та сімей на 2021 рік, зокрема, створення та впровадження в Україні системного та комплексного підходу до розвитку кадрового потенціалу працівників соціальної сфери, насамперед у територіальних громадах.

  Під час зустрічі було наголошено, що в умовах реформи децентралізації територіальна громада має стати центром, який:

  - виявляє осіб / сім’ї, що належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах та потребують соціальних послуг,

  - оцінює їхні потреби та надає відповідні соціальні послуги,

  - здійснює захист прав дітей, для чого розвиває необхідну інфраструктуру.

  Міністром було зазначено, що на сьогодні територіальні громади потребують забезпечення технікою, висококваліфікованими кадрами, спроможними виявляти й оцінювати потреби людини в соціальних послугах, обізнаних зі стандартами та процедурами надання соціальних послуг, провадження діяльності із захисту прав дітей.

  Марина Лазебна підкреслила, що для ефективної реалізації соціальної політики, надання якісних соціальних послуг, максимально наближених до місця проживання людини, необхідно забезпечувати професійну підготовку фахівців соціальної сфери; разовим навчанням питання не вирішується, необхідна сучасна комплексна система розвитку кадрового потенціалу соціальної сфери (Learning management system) із можливістю її подальшого розширення та вдосконалення. ЮНІСЕФ повністю підтримало Мінсоцполітики щодо створення такої системи.

  Досягнуто домовленість щодо подальшої співпраці у реалізації реформи деінституціалізації в Україні та обговорено питання технічної підтримки роботи Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства.