• In English
 • Відбулась зустріч Міністра оборони України з Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 березня 2021 року о 16:10

  Сьогодні, 22 березня, відбулась зустріч Міністра оборони України Андрія Тарана з Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіном.

  Було обговорено стан та перспективи розвитку двосторонньої співпраці, зокрема, керівник українського оборонного відомства підтвердив зацікавленість в інтенсифікації взаємодії оборонних відомств двох країн. Угода між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Словацької Республіки про співробітництво у військовій сфері від 12 квітня 2011 року, на думку Міністра оборони України, повинна стати більш дієвим інструментом реалізації взаємних інтересів у цій сфері.

  "Словаччина є нашим сусідом, хорошим другом та надійним партнером. Нас єднає не тільки спільний кордон, але і щире бажання безпеки для громадян наших держав та в регіоні в цілому. Відносини України та Словацької Республіки в оборонній сфері мають стратегічний характер із значною перспективою розвитку", – зазначив Андрій Таран.

  Він поінформував співрозмовника про амбіційну програму реформ оборонного відомства України. У цьому процесі, за словами Андрія Тарана, одним із важливих факторів є установлення механізмів демократичного цивільного контролю над воєнною сферою, реалізація якого надасть незворотного характеру перетворенню вітчизняного сектора оборони відповідно до кращих практик держав-членів НАТО. Міністр оборони наголосив, що статус держави-партнера Альянсу з розширеними можливостями, наданий Україні у червні минулого року, передбачає запровадження нових механізмів співробітництва як з НАТО, так і з окремими його членами.

  Марек Шафін підтвердив незмінність політики Словацької Республіки щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, відзначив успіхи на шляху проведення реформи оборонного відомства та висловив запевнення стосовно підтримки України у її прагненні зміцнювати обороноздатність держави, переймати євроатлантичні підходи, стандарти та впроваджувати їх у Збройних Силах.