Відбудова українського енергетичного сектору стане поштовхом для зміцнення стійкості енергетики Європи. А отже, інвестиції у відбудову та модернізацію української енергетики – це внесок у посилення енергетичної безпеки всього континенту.
На цьому наголосив заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков під час онлайн-виступу на конференції “Європейська енергетична безпека: рік війни росії в Україні”, організованій Forum Energii та Варшавським офісом ECFR.
До учасників конференції звернулася єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон з баченням шляхів, як зміцнити стійкість Європи в умовах енергетичних та кліматичних викликів. Участь у заході також взяли представники експертного середовища та провідних аналітичних центрів.
“До активної фази війни ми говорили про енергетичний перехід переважно в контексті зміни клімату. Зараз усе частіше ми думаємо про енергетичний перехід у контексті посилення стійкості енергетичної інфраструктури та енергетичної безпеки шляхом подолання залежності від викопного палива”, - зазначив Ярослав Демченков.
Заступник Міністра наголосив, що Україна як кандидат на членство в ЄС продовжує рухатися до вуглецево-нейтральної енергетики.
“Цей новий статус є можливістю змінити енергетичні відносини між ЄС та Україною. Наше енергетичне партнерство з ЄС спрямоване на якнайшвидшу інтеграцію енергетичних ринків України в європейський. Ми також маємо на меті відновити енергетичний сектор на принципах, які дозволять Україні повною мірою сприяти досягненню цілей загальноєвропейської кліматичної нейтральності та посилити енергетичну стійкість і сталість енергетичної системи Європи”, - підкреслив Ярослав Демченков.