• In English
 • Від впровадження нового обладнання виграє кожен громадянин України і держава в цілому, - Олексій Зарудний
  Пенсійний фонд України, опубліковано 17 квітня 2018 року о 16:28

  Пенсійний фонд України отримав від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) одну з найпотужніших у світі серверних систем Oracle вартістю 1 мільйон доларів. Свідоцтво на право власності Голові правління Пенсійного фонду України Олексію Зарудному передала  сьогодні, 17 квітня, під час урочистої прес-конференції Посол США в Україні Марі Йованович.

  Наразі в органах Пенсійного фонду розпочато чимало процесів: централізація управлінь в регіонах, запуск електронних послуг, які можна отримати через веб-портал Фонду, дистанційне обслуговування громадян на віддалених робочих місцях. Вже сьогодні пенсійні послуги можна отримати незалежно від місця проживання: в агентських пунктах або через особистий електронний кабінет на веб-порталі Фонду. Ведеться робота по впровадженню електронної пенсійної справи (сьогодні їх створено понад 5 мільйонів) та електронного пенсійного посвідчення. Окрім того, Пенсійний фонд володіє величезною базою даних застрахованих осіб.

  Для такої глобальної роботи потрібна потужна технічна платформа, яка забезпечить якість і оперативність обробки даних та їх захист. Переданий американською стороною сервер і є такою платформою.

  «Дане обладнання дозволить збільшити у чотири рази наші інформаційні потужності, зробити інформаційні ресурси більш захищеними. Адже воно відповідає світовим стандартам щодо кіберзахисту. Отже, громадяни можуть бути спокійними: їх персональні дані надійно захищені. Тому найголовніше, що від цього виграє кожен громадяни України і держава в цілому», - зазначив Голова правління Фонду Олексій Зарудний.

  Зокрема, завдяки новому серверу має покращитись передусім якість пенсійних послуг, збільшиться оперативність їх надання.

  «За старою системою організації роботи процес призначення пенсій займав до десяти робочих днів. Ми хочемо скоротити цей час до 15-20 хвилин. Також для того, щоб, наприклад, отримати довідку з органу Пенсійного фонду, подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії, потрібно було йти до Фонду. Зараз ми працюємо над тим, щоб збільшити кількість послуг, які людина зможе отримати онлайн через веб-портал, не виходячи із дому. І це теж стане можливим завдяки потужностям нового сервера», - пояснив Олексій Зарудний.

  Громадяни України зможуть отримати більше пенсійних послуг через веб-портал Фонду уже найближчим часом.