• In English
 • Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили майже 40 тисяч вибухонебезпечних предметів
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 12 серпня 2020 року о 09:46

  Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 10 серпня, здійснено 66 виїздів, під час яких виявлено 448 боєприпасів.

  Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

  Так, упродовж 10 серпня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 2,54 га території та виявлено і вилучено 44 ВНП.

  Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 39 тис. 132 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 698 авіаційних бомб.

  Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

  Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

  Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером 101 або 102 та в жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

  Детальніше – на сайті ДСНС.