• In English
 • Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції отримав право подавати власні законопроекти на розгляд Кабміну
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 жовтня 2019 року о 14:09

  Завдяки останнім законодавчим змінам Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції та профільний Віце-прем'єр-міністр отримали право подавати власні проекти актів на розгляд Кабінету Міністрів України.

  Про це розповів Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, відповідаючи на питання журналістів.

  «Внесення змін до законів про державну службу та про Кабінет Міністрів надало Секретаріату Кабінету Міністрів України законодавчі повноваження. Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції входить до його складу. Тепер ми маємо ці повноваження: розробляти і подавати законопроекти. Відповідно Віце-прем’єр-міністр теж отримав таке право», – розповів Дмитро Кулеба.

  Він нагадав, що ще під час передачі повноважень його попередниця на посаді Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на дві основні на той час проблеми: відсутність згадування європейської та євроатлантичної інтеграції в Програмі дій Уряду та відсутність механізму розроблення та внесення законопроектів не через міністерства, а безпосередньо від Віце-прем’єр-міністра чи Урядового офісу. Віце-прем’єр-міністр зауважив, що нині обидві проблеми вирішені.

  «Першу проблему було вирішено одразу. У Програмі дій нового Уряду не просто згадано європейську та євроатлантичну інтеграцію, а цьому присвячено окремий розділ. І нещодавно було вирішено другу проблему – внесення законопроектів», – заявив Дмитро Кулеба.

  Він також додав, що нині не потребує окремого «права вето», оскільки вся команда Уряду працює злагоджено, і складно уявити ситуацію, коли хтось наполягатиме на ініціативах, які суперечать європейській та євроатлантичній інтеграції України. «Якщо теоретично, то мені це право вето не потрібне, мені потрібні ефективні інструменти запобігання таким ситуаціям», – пояснив він.

  Віце-прем’єр-міністр зауважив, що новий Регламент Кабінету Міністрів України, який нині розробляється, також посилить повноваження Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції щодо аналізу та контролю нормативно-правових актів, які виносяться на розгляд Уряду. Він додав, що посади заступників міністрів з питань євроінтеграції скасовувати не планують, оскільки вони є складовою координаційного механізму державного управління у сфері євроінтеграції.


  Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції отримав право подавати власні законопроекти на розгляд Кабміну