• In English
 • Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський підбив підсумки візиту до Туреччини
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 серпня 2021 року о 12:21

  Співпраця з Турецькою Республікою протягом останніх кількох років розвивається доволі динамічно й досягла стратегічного рівня.

  Про це в інтерв’ю Інтернет-виданню «Апостроф» сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, коментуючи участь української делегації в Міжнародній виставці оборонної промисловості IDEF 2021 (м. Стамбул).

  «Виставка IDEF 2021 – це якраз той майданчик, де всі учасники процесу можуть обговорити стан українсько-турецького військово-технічного співробітництва, – сказав очільник Мінстратегпрому. – Турецька сторона налаштована на плідну, конструктивну та взаємовигідну співпрацю. Є багато спільних напрямів роботи у сфері авіабудування, виробництва бронетехніки, ракетобудування, радіоелектронної боротьби, приладобудування (оптико-електроніка) та двигунобудування. Окрім того, перспективним є взаємодія в космічній сфері, зокрема створення космічних носіїв та компонентів, моніторингу космічного простору та дистанційного зондування Землі і багато іншого».

  Серед підсумків цьогорічної виставки Віце-прем’єр-міністр України відзначив укладання ДК «Укрспецекспорт» рамкового контракту з турецькою компанією THK Teknik A.S. щодо створення бази ремонту вертольотів Мі-17 у Туреччині, а також підписання харківським АТ «ФЕД» чергового контракту щодо проектування та виготовлення нових компонентів для важкого турецького ударного гелікоптера ATAK-II.

  «Наразі триває робота і за рядом інших проектів. Переконаний, що об’єми військово-технічної співпраці між нашими країнами тільки зростатимуть», – наголосив Олег Уруський.

  Посадовець розповів, що українська делегація мала в Туреччині ряд важливих зустрічей, зокрема з Головою Державного агентства з питань оборонної промисловості, заступником Міністра промисловості та технологій, Президентом Турецької ради науково-технічних досліджень TÜBİTAK, Головою Державного космічного агентства Туреччини.

  «Також мали предметну дискусію з керівництвом провідних турецьких компаній – ASELSAN, Baykar, Roketsan, ТАІ, ТЕІ, STM та HAVELSAN. Обговорювали діючі спільні проекти, питання створення спільних підприємств, офсетної політики, усунення нормативно-правових перепон», – додав очільник Мінстратегпрому.

  Нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський очолював українську делегацію, яка 17-19 серпня брала участь у Міжнародній виставці оборонної промисловості IDEF 2021 (м. Стамбул, Туреччина).