• In English
 • Віце-прем'єр-міністр Ольга Стефанішина та Митрополит Епіфаній обговорили важливість запобігання та протидії домашньому насильству та інші питання
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 29 січня 2021 року о 14:15

  Відбулася надзвичайно важлива зустріч  Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України з Предстоятелем Православної Церкви України Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм.

  Під час зустрічі йшлося про низку найважливіших питань, які турбують українське суспільство.

  «Православна Церква України постійно опікується благодійними і соціальними питаннями, зокрема й запобіганням та протидією домашньому насильству. Разом з міжнародними організаціями, підтримкою країн-партнерів ми працюємо над відкриттям центрів для людей, які опинилися у скрутній ситуації, щоби вони мали змогу отримати необхідну допомогу й підтримку», – зазначив Митрополит Епіфаній під час зустрічі.

  Зі свого боку Ольга Стефанішина наголосила, що питання запобіганню та протидії домашньому насильству є одним з ключових пріоритетів її роботи на посаді Віце-прем’єр-міністра.

  «Я поставила завдання створити єдиний європейський стандарт для притулків, куди можуть звернутися потерпілі від домашнього насильства. Це має бути комплексна допомога, яка включає фізичний захист від кривдника, а також допомогу соціальних працівників, психологічну допомогу. Ми також працюємо над розширенням мережі так званих кризових кімнат для таких випадків. У кожному регіоні, де я побувала, піднімаю питання про сприяння місцевої влади у питанні розбудови таких притулків та кризових кімнат», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Учасники зустрічі погодилися, що спільні зусилля у цьому напрямку є надзвичайно важливими для ефективної допомоги потерпілим від домашнього насильства та домовилися напрацювати низку спільних ініціатив у цьому напрямку.

  Під час зустрічі обговорили й інші важливі питання порядку денного. Зокрема, пандемію коронавірусу, її наслідки для України та світу, а також питання вакцинації, яка є надзвичайно важливим питанням порядку денного не лише Уряду України, але і діалогу Україна-ЄС.

  «Питання вакцинації – це питання життя і здоров’я людей, тож його вагомість важко переоцінити. Щеплення не суперечить нашим переконанням й не заборонені релігійними приписами. Однак відповідальність за саму медичну процедуру та якість вакцини лежить на системі охорони здоров‘я та державі, адже це є в їхній компетенції», – зазначив з цього приводу Митрополит Епіфаній.

  «Один із найважливіших треків взаємодії з європейськими колегами є отримання вакцини у рамках ініціативи COVAX. Тому надзвичайно важливим питанням є правдиве інформування громадян України про взаємодію з ЄС у цьому напрямі. Сьогодні в нашій країні є багато міфів та дезінформації про вакцинацію, відтак відвертий діалог слід невідкладно проводити в усіх можливих колах», - наголосила Віце-прем'єр-міністр.

  За підсумками зустрічі домовилися продовжувати взаємодію, зокрема і в питаннях комунікації обговорених питань.

  Віце-прем'єр-міністр Ольга Стефанішина та Митрополит Епіфаній обговорили важливість запобігання та протидії домашньому насильству та інші питання Віце-прем'єр-міністр Ольга Стефанішина та Митрополит Епіфаній обговорили важливість запобігання та протидії домашньому насильству та інші питання