• In English
 • Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект про посилення соціального захисту військовослужбовців
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 березня 2024 року о 08:24

  Парламент ухвалив в цілому законопроект №10313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист».

  Документ, напрацьований робочою групою Комітету національної безпеки та оборони парламенту за активної участі Міноборони, передбачає низку норм, спрямованих на посилення соціального захисту військовослужбовців та забезпечення їхніх прав.

  Зокрема:

  • встановлення права на одноразову відпустку під час народження дитини зі збереженням грошового забезпечення,
  • компенсація за невикористані дні відпустки для строковиків,
  • запобігання дискримінації за ознакою статі та сексуального домагання, а також можливість звільнення від службових обов’язків військовослужбовців-жінок на період хвороби дитини.

  Окрім того, закон передбачає уточнення підстав для виплати додаткової винагороди військовослужбовцям під час дії воєнного стану та недопущення залучення до капеланської діяльності осіб, що належать до церкви з керівним центром у ворожих до нашої держави країнах.

  «Я хочу подякувати народним депутатам за оперативне рішення. Прийнятий законопроект передбачає тривале, за потреби, лікування військовослужбовців, зокрема, і за кордоном, прибирає таке поняття як обмежено придатний, фіксує виплати під час лікування протягом 12 місяців та закріплює норми психологічної допомоги.

  Усі ці та інші норми допоможуть посилити систему соціального захисту військовослужбовців і вирішити низку викликів, що стояли перед Силами оборони», – наголосила заступник Міністра оборони Наталія Калмикова.