• In English
 • Важливість ядерної та радіаційної безпеки: Україна бере участь у засіданні Ради керуючих МАГАТЕ
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 березня 2024 року о 13:12

  Сьогодні, 4 березня, у Відні розпочинається засідання Ради керуючих Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ). Українську делагацію очолює Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  У порядку денному засідання серед інших – питання ядерної та радіаційної безпеки та їх гарантії в Україні.

  «Показово, що засідання Ради керуючих МАГАТЕ розпочинається сьогодні. Саме 4 березня два роки тому росія окупувала найбільшу атомну електростанцію в Європі – Запорізьку АЕС. Ситуація на об’єкті погіршується щодня: завершуються строки експлуатації ядерного палива в усіх шести енергоблоках ЗАЕС, росіяни не допускають на станцію сотні кваліфікованих українських фахівців, продовжується деградація устаткування. Кожен день російського перебування на ЗАЕС може стати фатальним», - наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Україна наполягає на якнайшвидшій деокупації ЗАЕС і виконанні росією, що є країною-членом МАГАТЕ, численних резолюцій організації з вимогами негайного звільнення окупованого об’єкту.

  Нагадаємо, що право членства у Раді керуючих Україна виборола у вересні минулого року під час засідання Генеральної конференції МАГАТЕ - востаннє наша країна була представлена в цій важливій інституції 13 років тому.

  Окрім участі в засіданні Ради керуючих МАГАТЕ, під час візиту Герман Галущенко проведе зустрічі з генеральним директором агентства Рафаелем Гроссі, главами делегацій країн ЄС, директором Енергетичного Співтовариства Артуром Лорковським.

  Також заплановано зустрічі очільника Міненерго з Міністром клімату, довкілля, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леонорою Гевесслер, генеральним секретарем Федеральної економічної палати Австрії Карлгайнцом Копфом, президентом Асоціації австрійської промисловості Георгом Кніллом та представниками австрійського бізнесу.