• In English
 • Важко знайти більш відданий ідеї європейської єдності народ, ніж українці, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах до Дня Європи
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 травня 2018 року о 10:56

  «У нас багато роботи і ключовим завданням влади є продовження та нарощення темпу реформ. Але, дякувати Богу, на цьому шляху маємо надійну підтримку наших партнерів. Сподіваємося на подальшу солідарність, адже сьогодні важко знайти більш відданий ідеї європейської єдності народ, ніж українці», -  заявила Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України  Іванна Климпуш-Цинцадзе під час урочистого прийняття Представництва ЄС в Україні з нагоди святкування Дня Європи.

  «Святкування Дня Європи набуло для нас особливого значення після Революції Гідності. «Зима, що нас змінила» – це не просто назва циклу фільмів про Євромайдан. Це доконаний факт. Події, які відбувалися тоді, мали доленосне значення для України та українців. Кров’ю, пролитою героїчними українськими синами та доньками та слізьми їх матерів вписано славетні рядки в історію України та новітньої Європи. Саме за вибір європейської ідентичності та рішучу відмову від радянського минулого ми щоденно розплачуємося військовою агресією Російської Федерації. Тому європейська ідея для українського народу – це не просто гасло, це щоденна боротьба», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона підкреслила, що сьогодні Україна крок за кроком втілює своїмрії: «Ще зовсім недавно багато хто скептично ставився до запровадження безвізу для українських громадян. Зараз це вже стало нормою нашого життя. Ще зовсім недавно нашим головним торгівельним партнером була Росія. Зараз це - ЄС.Ще зовсім недавно ми і мріяти не могли, що наші товари будуть конкурентними в Європі. Зараз ми відкрили для українського бізнесу ринок, який становить понад 500 мільйонів споживачів».

  «Чотири роки тому Україна обрала європейський шлях, і я хочу запевнити, що Україна ніколи не буде сама на цьому шляху», - заявив Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінгареллі. «Угода про асоціацію повністю набула чинності. І разом з українською владою, - Урядом та Верховною Радою, - ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб виконати цю Угоду. І ми бачимо результати. Торгівля Євросоюзу з Україною зростає швидше, ніж з будь-якою іншою країною, сотні українських компаній виходять на ринки ЄС», - додав Посол.

  «Жителям ЄС є чого повчитися в українців. Україна має бути гордою тим, як багато вона може запропонувати Євросоюзу і тим, яку репутацію вона зараз створює в ЄС», - підкреслив Хюґ Мінґареллі.

  Довідково

  День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня.Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.День Європи жителі України відзначають як свято спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

  Вчора до Дня Європи в Україні презентували євроінтеграційний веб-портал та інформаційну кампанію «Євроінтеграція: сила можливостей». В усіх регіонах України тривають культурні, освітні та розважальні заходи, присвячені Дню Європи.

  Важко знайти більш відданий ідеї європейської єдності народ, ніж українці, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах до Дня Європи Важко знайти більш відданий ідеї європейської єдності народ, ніж українці, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах до Дня Європи