• In English
 • Валерія Коломієць: Результати фінального слухання по справі щодо Скіфського золота має бути оголошено вже наприкінці жовтня
  Міністерство юстиції України, опубліковано 08 жовтня 2021 року о 11:31

  На 26 жовтня цього року призначено фінальне усне слухання у справі про повернення до України музейної колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі», за результатами якого буде оголошено довгоочікуване рішення у справі. Про це повідомила заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць.

  «Експонати, що утримуються Музеєм Алларда Пірсона на території Нідерландів, підлягають поверненню на територію України з подальшою передачею на зберігання в Музейному фонді нашої держави», – наголошує Валерія Коломієць.

  Колекція скіфського золота потрапила на експозицію до місцевого музею в Нідерландах ще до тимчасової окупації Криму Росією. Коли ж настав час її повертати – суд Амстердама вирішив, що потрібно повернути колекцію до Києва. Але з цим рішенням не погодилися кримські музеї, з експозицій яких створили цю колекцію. Попереднім складом суду було ухвалено негативне для української сторони рішення в апеляційній справі про повернення колекції до Криму. Водночас юридичному раднику України стало відомо про упередженість у розгляді справи голови колегії суддів, який протягом декількох років здійснював юридичний супровід російської компанії, тому фактично захищав інтереси Російської Федерації, зацікавленої у вирішенні справи. Після кількох спроб клопотання України про відвід головуючого таки було задоволено та призначено нового суддю.

  Наступною проміжною процесуальною перемогою України стало призначення та проведення у квітні цього року усних слухань по справі, хоча протилежна сторона заперечувала проти цього. У ході слухань Україні була надана можливість повернутися до питання застосовності положень Конвенції ЮНЕСКО під час розгляду справи по суті. Нині ж вже наприкінці жовтня відбудуться фінальні усні слухання по справі, після яких суд і має ухвалити остаточне рішення.

  «Музейна колекція «Крим. Золотий острів у Чорному морі» – це культурна спадщина України та підлягає поверненню на її територію. Це наша чітка позиція, заснована, в першу чергу, на нормах міжнародного права, зокрема положення Конвенції ЮНЕСКО, та положеннях українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об’єкти», – додає заступник Міністра юстиції.