• In English
 • Вадим Пристайко провів зустріч з Діючим головою ОБСЄ, Прем’єр-міністром, Міністром європейських і закордонних справ Албанії Еді Рамою
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 20 січня 2020 року о 16:17

  Вадим Пристайко привітав наміри Албанського головування приділяти пріоритетну увагу мирному врегулюванню конфлікту на Сході України на основі норм міжнародного права, принципів та зобов’язань ОБСЄ. «Триваюча збройна агресія РФ на Донбасі та незаконна окупація АР Крим і міста Севастополь продовжують підривати основи європейської безпеки», - наголосив Міністр.

  Вадим Пристайко запевнив, що Україна виступатиме надійним партнером у питаннях імплементації пріоритетів Албанського головування ОБСЄ у 2020 році, серед яких, зокрема, забезпечення дотримання усіх Гельсінських принципів ОБСЄ, включаючи повагу суверенітету та територіальної цілісності, а також повагу прав людини та основоположних свобод в регіоні ОБСЄ.

  Міністр підтвердив підтримку з боку України діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у рамках її мандату та відзначив відданість і професіоналізм персоналу СММ. Співрозмовники відзначили важливість забезпечення можливості СММ ефективно виконувати її мандат, зокрема у контексті виконання домовленостей лідерів Нормандської четвірки в Парижі минулого грудня.

  Сторони також обговорили широкий спектр питань українсько-албанських відносин, у тому числі відкриття дипломатичних місій України в Албанії та Албанії в Україні.