• In English
 • В ЄС допускають укладення двосторонніх угод щодо застосування «вуглецевого податку»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 грудня 2021 року о 09:55

  Україна розраховує на диференційований підхід у застосуванні Євросоюзом Механізму прикордонного вуглецевого регулювання (СВАМ) – спеціальне регулювання імпорту окремих товарів, виробництво яких пов’язане зі значними викидами парникових газів.

  Про це сказала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час дискусії, організованої Politico Europe.

  «Процес впровадження Європейським Союзом СВАМ не можна розглядати як виключно внутрішній процес в ЄС, оскільки Євросоюз є одним із найбільших ринків у світі. Цей процес матиме значний вплив на економіки інших країн. Ми очікуємо, що ухвалення рішення про застосування механізму щодо певної країни буде відбуватися на індивідуальній основі», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що такі рішення, як СВАМ, мають ухвалюватися у рамках вже чинних зобов'язань щодо Зони вільної торгівлі, а також враховувати заходи, які вживає певна країна на національному рівні щодо скорочення парникових викидів.

  «З початку російської агресії та підписання Угоди про асоціацію, ЄС став найбільшим торговельним партнером України. За підрахунками, СВАМ охопить сектори, які складають близько 20% нашої торгівлі з ЄС. Заходи, що обмежуватимуть нашу двосторонню торгівлю, ми розглядатимемо, як торговельні бар'єри несумісні з положеннями Угоди про асоціацію. Це питання є дуже чутливим. Такі рішення не можна ухвалювати швидко і важливо, що сьогодні розглядається певний перехідний період для СВАМ» , – сказала Ольга Стефанішина.

  Урядовиця підкреслила, що Україна ніколи не була джерелом витоку вуглецю для ЄС. «Немає доказів того, що компанії ЄС, які підпадають під регулювання CBAM, переносять своє виробництво в Україну. Україна не є країною, де відбувається «витік вуглецю», – заявила Ольга Стефанішина, нагадавши, що Україна запровадила податок на викиди вуглецю та вже впроваджено механізм моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів

  Зі свого боку генеральний директор з питань оподаткування та митних справ Європейської комісії Герасимос Томас зазначив, що юридична пропозиція Єврокомісії щодо CBAM дозволяє укладення двосторонніх угод з країнами, які мають механізм ціноутворення на парникові викиди.