• In English
 • В Україні затверджено перші у цьому році істотні умови ЕСКО-договорів як гарантії повернення інвесторам вкладень в утеплення бюджетних установ

  21 грудня Червоноградська міська рада (Львівщина) своїм рішенням затвердила істотні умови 6 енергосервісних договорів на загальну суму 3,8 млн гривень. Це важлива складова запровадження енергосервісу, передбачена законодавством як додаткова гарантія повернення інвестицій ЕСКО-інвестору.

  Відбір виконавців робіт з енергосервісу здійснювався в Системі публічних електронних закупівель «ProZorro». Строк дії цих енергосервісних договорів становитиме до 5 років, а після впровадження запланованих заходів будівлі зможуть економити до 25% теплової енергії. Очікується, що щорічна економія бюджетних коштів під час дії договорів складатиме до 316 тис. грн, а після їх завершення - близько 1,6 млн гривень.

  «На даний момент в Україні вже відбулося 26 електронних торгів, ще 44 очікують на проведення аукціону, а на 76 оголошень триває подача заявок від ЕСКО. Як бачимо, з моменту запуску електронних ЕСКО-закупівель пройшло трохи більше місяця і вже маємо близько 150 ініціатив щодо впровадження ЕСКО-проектів для термомодернізації бюджетних установ. Закликаю й інші органи місцеві самоврядування активізуватися у цьому напрямі», - прокоментував подію Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Докладніше за ходом закупівель можна слідкувати в онлайн-режимі на сайті https://prozorro.gov.ua, обравши у розділі «Процедура» вкладку «Відкриті торги для закупівлі енергосервісу».

  Нагадаємо, що перший електронний аукціон із закупівлі енергосервісу для термомодернізації бюджетних установ у Системі публічних електронних закупівель «ProZorro» відбувся 30 листопада, а першим містом, яке випробувало нові процедури закупівель, стало м. Суми.