• In English
 • В Україні впровадять європейські директиви з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 13 листопада 2020 року о 10:08

  В Україні впровадять основні норми європейського законодавства з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами в рамках проекту «APENA 2».

  Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції, яка також приєдналась до участі у проекті.

  «Охорона атмосферного повітря та поводження з відходами в Україні будуть здійснюватися за європейськими стандартами! Державна екологічна інспекція приєдналась до участі у проекті Євросоюзу «APENA 2» («Підтримка України в наближені законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища»)», - заявив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

  В рамках проекту, який триватиме 3 роки, фахівці ДЕІ отримають консультації стосовно розробки законодавчих та нормативно-правових документів.

  «Ця довготривала програма передбачає співпрацю ДЕІ з міжнародними експертами над підготовкою законодавчих та нормативно-правових змін згідно з вимогами ЄС.

  Впродовж 3 років реалізації проекту «APENA 2» фахівці інспекції зможуть отримувати консультації щодо створення проектів законів, постанов та наказів, брати участь у заходах проекту та вдосконалювати знання європейського законодавства», - зазначив Андрій Мальований.

  Крім впровадження європейських законодавчих вимог, Держекоінспекція також долучиться до розробки інтегрованої інформаційної системи з управління відходами, а працівники ДЕІ зможуть підвищити свою кваліфікацію у частині європейських екологічних стандартів, проходячи тренінги.

  «Наразі ми вже маємо конкретний робочий план співпраці, який передбачає:

  - консультації для ДЕІ стосовно впровадження директив ЄС щодо якості атмосферного повітря та законодавства ЄС про захоронення та утилізацію відходів видобувної промисловості;

  - участь у розробці та втіленні інтегрованої інформаційної системи з управління відходами, де у відкритому доступі знаходитиметься інформація про ліцензії, видані для проведення діяльності у сфері поводження з відходами, розміщення полігонів та сміттєзвалищ, дані про забруднювачів та переробні потужності;

  - проходження фахівцями тренінгів з питань дотримання екологічних стандартів ЄС.

  Результатом такої співпраці стане зміцнення законодавчої та інституційної системи України у галузі атмосферного повітря та відходів», - деталізував Андрій Мальований.