• In English
 • В Україні видано вже третій кредит для ЕСКО-інвестора на суму майже 16 млн гривень, що у понад 5 разів перевищує першу позику

  Завдяки активній роботі Держенергоефективності, Проекту ПРООН з енергосервісу та експертів в Україні розпочато розвиток «ЕСКО-факторингу» – дієвого банківського інструмента для кредитування енергосервісних проектів.

  Так, у 2019 р. за моделлю «ЕСКО-факторинг» Комерційний Індустріальний Банк оформив інвесторам:

  - 1-й пілотний кредит на суму близько 3 млн грн;

  - 2-й кредит вартістю близько 2 млн грн;

  - 3-й кредит на суму майже 16 млн грн, що буде реалізовано у вигляді 2 траншів: 7,3 млн грн та 8,5 млн гривень.

  Домовленості щодо 3-го кредиту досягнуто між інвестором та банком за результатами успішної реалізації першого проекту «ЕСКО-факторингу». Так, за останні 6 місяців цього року залучені компанією кредитні кошти на 85% вже повернуто банку із випередженням графіка виплат.

  Зважаючи на дієвість такої моделі факторингу, банком вирішено збільшити обсяг кредитних коштів на ЕСКО-проекти у понад 5 разів – до майже 16 млн гривень.

  Крім цього, довіра банку до ЕСКО-механізму відобразилася на:

  - зниженні ставки кредитування на кілька відсотків;

  - продовженні строку кредитування у 2 рази.

  «Таким чином, 3-й проект «ЕСКО-факторингу» дозволить реалізувати енергоефективні заходи у близько 60 бюджетних закладах у 5 містах України: Києві, Одесі, Славутичі, Бородянці, Дрогобичі», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  За підтримки Держенергоефективності та Проекту ПРООН з енергосервісу широке впровадження факторингу дозволить у кілька разів пришвидшити темпи інвестування в енергосервіс в Україні.