• In English
 • В Україні від початку війни народилося понад 48 тисяч дітей
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 02 червня 2022 року о 23:52

  Від початку повномасштабної війни українські лікарі прийняли понад 48 тис. пологів. Найбільше народилося малюків на Львівщині — 4 372, на Дніпропетровщині — 3 873 та на Одещині — 3 441 дитина.

  Важливо, що вагітні жінки як і раніше мають право обирати медзаклад, де спостерігатися та де народжувати. Місце реєстрації чи проживання при цьому не має значення.

  Якщо через бойові дії жінка переїхала в інший регіон та має статус внутрішньо переміщеної особи, вона може отримати необхідну медичну допомогу безоплатно. Це стосується і тих, хто залишився в регіонах, де доступ до меддопомоги ускладнений через бойові дії, і є необхідність змінити лікарню.

  Незалежно від терміну вагітності й того, чи ставала вагітна раніше на облік, — вона може обрати будь-яку найближчу лікарню, яка надає медичну допомогу за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» та розраховувати на медичний супровід безоплатно.

  За детальною інформацією щодо закладів, які надають послуги з ведення вагітності, радимо зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77. Оператори контакт-центру допоможуть знайти найближчу лікарню.

  Також в умовах воєнного стану лікарі можуть прийняти вагітних без направлення.

  У тих медзакладах, які мають відповідний договір з НСЗУ, вагітні жінки мають можливість спостерігатися безоплатно й отримувати весь перелік необхідних послуг — від розробки індивідуального плану ведення вагітності до необхідних лабораторних аналізів та інструментальних обстежень.

  Ці послуги надаються амбулаторно. Якщо пацієнтка потребує госпіталізації, гінеколог направляє її до стаціонару.

  Крім того, договір з Національною службою здоров’я на послугу медичної допомоги під час пологів мають 329 медичних закладів. У період з 24 лютого по 1 червня вони отримали від НСЗУ понад 11 млрд грн.

  Так само в умовах воєнного стану вагітна має право на вільний вибір пологового будинку серед тих, які працюють й уклали договір з НСЗУ на медичну допомогу під час пологів.

  Якщо майбутня мама переїхала в інший населений пункт і не знає, де розташована лікарня з пологовим відділенням чи пологовий будинок, слід зателефонувати на номер 16-77.

  На пологи породіллі потрібно брати, за можливості, посвідчення особи, обмінну карту, речі індивідуального користування для себе та дитини на час перебування у лікарні. Якщо жінка не має чогось з вказаного переліку, їй не відмовлять у наданні медичної допомоги.

  Жодних благодійних внесків не потрібно. Ліки та медичні вироби також входять у безоплатний пакет послуг. Безоплатні пологи включають надання медичної допомоги під час пологів черговою акушерською бригадою, зокрема партнерські пологи, плановий чи ургентний кесарський розтин.

  А також знеболення під час пологів, оперативних втручань та післяпологових процедур; моніторинг стану породіллі та дитини, усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, скринінг критичних вроджених вад серця, щеплення дитини за Календарем, харчування в стаціонарі.

  Отримати медичну послугу безоплатно можна як за самостійного звернення до пологового, так і в разі доставлення бригадою екстреної медичної допомоги, за направленням лікаря або за направленням з іншого клінічного підрозділу лікарні чи іншого медзакладу.

  Важливо заздалегідь обрати та записати номер телефону пологового будинку, в якому плануєте народжувати. А також мати контакти територіальної оборони, представники якої допоможуть дістатися до лікарні під час комендантської години.