• In English
 • В Україні створять Центр сертифікації продукції зі спеціальних сталей, сплавів та металургійного матеріалознавства
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 17 грудня 2020 року о 11:25


  16 грудня 2020 року відбулося перше засідання Робочої групи з питань створення Центру сертифікації продукції зі спеціальних сталей, сплавів та металургійного матеріалознавства (далі - Центр) під головуванням заступника Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Юрія Петровського.

  Участь у засіданні взяли провідні фахівці у галузях виробництва, використання, стандартизації, сертифікації та матеріалознавчих досліджень спеціальних сталей і сплавів, призначених для задоволення потреб оборонної, енергетичної, авіаційної, космічної та інших стратегічних галузей промисловості України, науковці галузевих та академічних інститутів, представники галузевих об’єднань.

  За результатами засідання робоча група прийняла рішення про створення Центру сертифікації продукції зі спеціальних сталей, сплавів та металургійного матеріалознавства на базі Державного підприємства "УкрНДІспецсталь".

  Учасники засідання також опрацювали проект Положення про Центр сертифікації продукції зі спеціальних сталей і сплавів та металургійного матеріалознавства, визначили його організаційну структуру та завдання.

  Центр здійснюватиме сертифікацію та оцінку відповідності вимогам технічних регламентів продукції вітчизняних підприємств стратегічних галузей промисловості. Його поява стане запорукою успішного та безпечного ведення бізнесу, виходу на зовнішні ринки та попередження непередбачених витрат. Створення Центру зменшить часові та матеріальних затрати вітчизняних підприємств, адже раніше сертифікацію доводилося робити за кордоном.

  Інститут УкрНДІспецсталь невипадково обрано базовим для створення Центру, враховуючи наявність матеріальної та науково-технічної бази, 55-річний досвід діяльності у відповідній сфері; вигідне географічне місцезнаходження - в центрі найкрупнішого промислового регіону України, налагоджене дослідно-промислове виробництво металургійної продукції спеціального призначення.

  Робота Центру має сприяти збільшенню експорту конкурентоспроможної, сертифікованої за міжнародними стандартами, металопродукції зі спеціальних сталей і сплавів, а також виготовлених з них виробів, імпортозаміщенню відповідних видів продукції, насамперед для потреб оборонно-промислового комплексу.

  Довідково

  Робоча група з питань створення Центру сертифікації продукції зі спеціальних сталей, сплавів та металургійного матеріалознавства була створена у листопаді п. р. наказом Віце-прем’єр-міністра України - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським.

  До складу робочої групи входять представники державних підприємств "Луцький ремонтний завод "Мотор"", "ПІВДЕНМАШ", "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля", "НВКГ  "Зоря" – "Машпроект", НВКГ  "Зоря" – "Машпроект", "Запоріжжястандартметрологія", "Івченко-Прогрес", "Завод імені В. О. Малишева", Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України, Акціонерного товариства "МОТОР СІЧ", Інституту проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН України, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, Новомосковського заводу кольорових металів, об'єднань підприємств "Укрметалургпром" та "Укркольормет".