• In English
 • В Україні створено 69 нових патронатних сімей протягом 2021 року
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 18 січня 2022 року о 18:32

  У 2021 році створення патронатних сімей в Україні відбувалося прискореними темпами. Так, тільки за останній рік було створено 69 таких сімей, тоді як за попередні 4 роки, з 2017-го по 2020-й, - 180.

  Це зумовлено тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2021 № 893 було спрощено механізм запровадження та організації функціонування сім’ї патронатного вихователя.

  Основним завданням патронату над дитиною є запобігання влаштування дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах чи залишилась без піклування батьків/законного представника, до інституційного закладу.

  Тому зазначеною постановою рекомендовано забезпечити в кожній територіальній громаді запровадження та організацію функціонування послуги патронату над дитиною.

  Крім того, Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 28.10.2021 № 1121, якою розпочато експериментальний проект щодо впровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості.

  Наразі у центрах зайнятості більшості регіонів відбувається поглиблення та розвиток співпраці із службами у справах дітей, регіональними центрами соціальних служб для пошуку кандидатів у патронатні вихователі з числа зареєстрованих безробітних. Адміністратори центрів зайнятості інформують відвідувачів про суть і зміст патронату над дитиною та можливість подання документів як кандидата у патронатні вихователі до служби у справах дітей для первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі.

  До кінця поточного року заплановано створення ще 154 сімей патронатних вихователів.