• In English
 • В Україні розпочалося навчання за програмою «Перший на місці події» щодо надання допомоги до приїзду «швидкої»
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 16 листопада 2018 року о 12:39

  Близько 8 тисяч поліцейських та рятувальників вчитимуться надавати першу допомогу за світовими стандартами протягом 2018-2019 років. Навчання організовано на базі вищих навчальних закладів та тренувальних центрів у Вінниці, Дніпрі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Києві, Кропивницькому, Львові, Одесі, Полтаві, Тернополі, Харкові, Черкасах та Чернівцях.

  У 2018-2019 роках курс «Перший на місці події» проходитимуть співробітники Національної поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Пізніше за цим курсом навчатимуться усі, хто зобов’язаний надавати першу допомогу постраждалим, але не має медичної освіти: як поліцейські, рятувальники, так і фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники тощо.

  Матеріал курсу «Перший на місці події» ґрунтується на авторитетних і відпрацьованих у розвинених країнах світу уніфікованих клінічних протоколах медичної допомоги та на алгоритмах міжнародних курсів Emergency Medical Responder, BLS, ITLS, PhTLS.

  Мета курсу - навчити усіх, хто працює в екстрених службах та може опинитись першим на місці події, діяти згідно з єдиними протоколами та стандартами, щоб зберегти життя постраждалого в критичній ситуації.

  Курс триває 48 годин і включає як теоретичну частину, так і практичні завдання. Вперше при розробці програми підготовки з домедичної допомоги був закладений підхід, орієнтований на якість засвоєних знань та навичок, а не лише на тривалість програми. Успішне проходження курсу можливе тільки при відвідуванні всіх лекційних і практичних занять та наданні не менш як 70% правильних відповідей на теоретичному тестуванні і під час практичного відпрацювання. Незалежне оцінювання слухачів курсу здійснюватиме Агенція екстреної медицини.

  Проходження єдиного курсу першої допомоги співробітниками екстрених служб є світовою практикою. В Європі та США базовий курс для рятувальних та поліцейських служб має назву First Responder. Головна ідея цього курсу – навчити «розмовляти однією мовою» всі екстрені служби.

  За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси потерпілих на порятунок на 30%. Саме тому навчання для поліції та рятувальників є надзвичайно важливим - адже найчастіше саме вони прибувають першими на місце події. Громадяни мають бути впевненим, що у разі ДТП чи якоїсь іншої надзвичайної ситуаці, кожен зможе отримати кваліфіковану допомогу ще до приїзду «швидкої».