• In English
 • В Україні буде посилено моніторинг ситуації щодо можливої захворюваності норок на коронавірус SARS-CoV-2

  У зв'язку з повідомленнями, що надходять з багатьох європейських країн щодо виявлення коронавірусу SARS-CoV-2 у норок, за дорученням Голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької буде організовано посилений контроль за ситуацією в Україні.

  Найближчим часом відбудеться нарада з представниками профільних асоціацій та бізнесу з питань посилення контролю. Крім того, буде організовано активний моніторинг щодо можливої захворюваності тварин на фермах.

  За словами Голови Держпродспоживслужби, за результатами проведення моніторингу прийматимуться подальші кроки, направлені на мінімізацію ризиків поширення захворювання. Також буде опрацьоване питання організації процесу можливості проведення лабораторних досліджень норок на SARS-CoV-2 на основі європейського досвіду.

  «Звертаюся до всіх: мова не йде про масові вбивства звірів, закриття ферм чи корупційні перевірки. Я сама прийшла до влади з бізнесу і дуже добре розумію усі проблеми та переживання підприємців, - підкреслила Владислава Магалецька. - Ніхто не буде створювати проблеми там, де їх нема. Але держава має контролювати ситуацію».

  Як зазначила Голова Держпродспоживслужби, це питання не тільки національної безпеки і здоров'я людей в Україні, але й усього людства.

  «Вірус смертельно небезпечний, він мутує і все в більшій кількості країн виникають проблеми із цими тваринами, - наголосила Владислава Магалецька.  – Тому запрошую всіх до конструктивної співпраці заради загального блага!»