• In English
 • В Україні за час повномасштабної війни зруйновано вщент 211 об’єктів медзакладів та ще понад 1600 пошкоджено
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 21 травня 2024 року о 11:51

  Від початку повномасштабної війни внаслідок атак та обстрілів росії української цивільної інфраструктури, зокрема й медичної, було пошкоджено 1604 об’єкти медзакладів та ще 211 зруйновано повністю. Зазначимо, що росія цілеспрямовано та системно обстрілює українські лікарні, пологові, амбулаторії, поліклініки тощо. 

  Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Дніпропетровщини, Чернігівщини, Запоріжжя та Херсонщини. Інформацію щодо Луганщини наразі неможливо отримати в повному обсязі.   

  Також за цей час російська армія пошкодила 164 автівки екстреної медичної допомоги, ще 261 автомобіль знищили та 125 автівок захопили. 

  Однак, попри системні обстріли та атаки росії, в Україні тривають роботи з відновлення української медичної інфраструктури. Зокрема, за понад два роки повномасштабної війни у різних областях України вдалося повністю відновити 512 об’єктів медзакладів, ще 357 об’єктів відновлено частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях. 

  Пріоритетом для держави лишається забезпечення українців якісними та доступними медичними послугами. Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами продовжують працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоби наші лікарі могли повноцінно працювати, а пацієнти мали доступ до потрібної медичної допомоги. 

  Нагадаємо, на Сумщині триває будівництво одного з медзакладів, зруйнованого вщент росіянами на початку 2022 року.