• In English
  • В Україні триває пожежонебезпечний період: понад 60 га екосистеми горіли лише за минулу добу
    Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 18 серпня 2023 року о 13:40

    За добу на Миколаївщині вигоріло понад 26 га на відкритих територіях. 17 серпня зареєстровано 19 пожеж сухої трави, сміття, чагарників та хвойної підстилки. Горіло у кожному районі області на загальній площі понад 26 га. 

    На Одещині рятувальники 16 разів виїжджали на загорання сухої рослинності на загальній площі понад 11 га.

    Бійці ДСНС Вінниччини лише минулої доби 8 разів виїжджали на ліквідацію пожеж, спричинених загорянням сухої трави, пожнивних залишків та сміття. Зокрема, такі випадки сталися у Вінницькому, Гайсинському, Хмільницькому, Тульчинському районах області та у Вінниці, де вогнем знищено близько 7 га сухої рослинності.

    На Дніпропетровщині протягом доби вогнеборці ліквідували 17 пожеж в екосистемах. Через спеку, особливо у вітряну погоду, значно зростає загроза виникнення займань. Внаслідок цих загорань знищено понад 12 га наземних екосистем.

    Минулої доби вогнеборці Житомирщини ліквідовували 8 загорянь в екосистемах, під час вогонь охопив понад 5,5 га сухої рослинності. Зокрема, зайнялась трава у с. Пиріжки Малинської територіальної громади Коростенського району.

    Вогонь поширився на дах цегляної будівлі та солому в тюках, що зберігалася біля неї. Пожежу вдалося ліквідувати за сім годин. Вогонь встиг знищити покрівлю на площі 500 кв. м та 9 тонн соломи.

    У Вишгородському районі Київщини горять торфяники. Пожежа охопила майже гектар поля. Рятувальники дві доби намагаються загасити торфовище. І це вже другий осередок пожежі у поймі річки Здвиж за останній тиждень.

    Щодня рятувальники гасять до сотні таких пожеж. 2023 року вже ліквідовано майже 13 тисяч загорянь в екосистемах і на відкритих територіях. Понад 10 тисяч га згорілої землі, тисячі заживо спалених диких тварин, колосальні матеріальні збитки, задіяні значні людські та технічні ресурси... Такими є наслідки безглуздого спалювання сухостою з початку року…

    У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах — людська недбалість. Бережіть рідну землю, нашу унікальну флору і фауну! Не спалюйте суху траву!

    А якщо ви опинилися в осередку пожежі на відкритій місцевості:

    - не панікуйте та не тікайте від полум’я, а йдіть від вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

    - якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, зайдіть у водойму чи накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене;

    - під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не втрачайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;

    - будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися і травмувати вас;

    - особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі прогари, тому пересувайтеся, за можливістю, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

    - після виходу з осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та ДСНС про пожежу.