• In English
 • В Україні розвиватимуть сімейно-орієнтований підхід в медичному догляді за дітьми
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 08 вересня 2022 року о 16:41

  В Україні розвиватимуть сімейно-орієнтований підхід в медичному догляді за дітьми. Про це йшлося під час зустрічі Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном, Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк, представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та БО «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні».

  У ході зустрічі члени делегації відвідали НДСЛ «Охматдит», де ознайомилися із роботою команди медиків під час війни та поспілкувалися із маленькими пацієнтами, які проходять лікування у медичному закладі. Зокрема, відвідали дівчаток Катю та Марину, які проходять тривале лікування після мінно-вибухових травм, отриманих внаслідок ворожих обстрілів.

  «Сьогодні наша мета — максимально впроваджувати сімейно-орієнтований підхід в медичному догляді за дітьми по всій Україні. Завдяки Фундації, в наших лікарнях вже функціонують “сімейні кімнати”, які дозволяють у найскладніші моменти підтримати дитину не лише під час медичних маніпуляцій, а й залишитися поруч до повного одужання. Зараз ми разом працюємо над ще більш амбітним проектом — створенням сімейного будинку Рональда МакДональда на території лікарні “Охмадит”. Це ще один важливий крок до комфортного перебування в медзакладі наших маленьких пацієнтів та їхніх родин», — розповів Віктор Ляшко.

  Минулого року між МОЗ та БО «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні» було підписано меморандум про взаєморозуміння, який поклав старт створенню сімейного будинку на території Охматдиту.

  Дім Рональда МакДональда матиме 50 кімнат, які дозволять забезпечити понад 18 000 безоплатних ночівель на рік родинам у комфорті та поруч з дитиною. Очікується, що Дім відкриє свої двері для родин маленьких пацієнтів вже наприкінці наступного року.

  Нагадаємо, напередодні Фундація Рональда МакДональда відкрила вже шосту сімейну кімнату в Україні. Вона розташовується у Рівненській дитячій обласній лікарні.

  Інші п‘ять сімейних кімнат Рональда МакДональда працюють у лікарнях у Києві, Львові, Сумах, Вінниці та Харкові.