• In English
 • В Україні буде створено Національну акціонерну компанію “Вода України”, - Руслан Стрілець

  Створення Національної акціонерної компанії “Вода України” забезпечить застосування прозорих ринкових механізмів для бізнесу та доступну, якісну воду для людей. Про це на Міжнародному довкіллєвому форумі "United for Nature. Agenda for Ukraine" заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Це вже другий Форум під парасолькою United for Nature. Перший проводили торік у жовтні Міндовкілля спільно з Офісом Генпрокурора. 

  “2023 рік був надскладним роком для водної сфери. Україна прийняла на себе удар найбільшої техногенної катастрофи з часів Другої світової. Через підрив дамби Каховської ГЕС ми опинилися на порозі гуманітарної кризи. Втрачений об’єм води водосховища дорівнює потребам у воді України на 1,5 роки. Питання сталого водокористування та “доброго” стану вод є питанням національної безпеки. В умовах воєнного бюджету маємо знайти шлях збалансованого використання водних ресурсів та забезпечити доступність води для кожного українця”, - зазначив Руслан Стрілець.

  Як зауважили експерти під час Форуму, внаслідок реформування сектору та впровадження ефективного менеджменту очікується 1,4 млрд залучення коштів в ремонт та модернізацію водогосподарської інфраструктури. 

  Прогнозований економічний ефект від реформи +1,2% додаткового зростання ВВП України щороку внаслідок реалізації проекту.

  Створення НАК “Вода України” дозволить забезпечити відкритий та ефективний моніторинг вод та контроль за використанням водних ресурсів.

  Нагадаємо, 31 січня в Києві відбувся Міжнародний довкіллєвий форум "United for Nature. Agenda for Ukraine". Серед учасників -  Міністр довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Мірча Фекет,  Міністр довкілля Молдови Йорданка-Родіка Йорданов, колишня Міністр навколишнього середовища Бразилії Ізабелла Тейшейра. Учасники обговорили “довкіллєву складову” переговорного процесу щодо вступу України до ЄС; кліматичну політику України та джерела фінансування зеленого переходу; наступні кроки у реформуванні водного менеджменту та системи управління відходами, запуск реформи держекоконтролю; важливість початку національного діалогу щодо декарбонізації видобувної галузі; розвиток та збереження природно-заповідного фонду.