• In English
 • В Україні буде створена диверсифікована система зберігання нафтопродуктів із запасами на два місяці, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 лютого 2023 року о 18:50

  Уряд під час засідання 14 лютого затвердив список корисних копалин, які мають стратегічне значення для економіки та оборони, а також родовищ, де їх видобувають. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Ідеться про ванадій, літій, титан, уран та сіль. 26 родовищ будуть надаватися у користування на умовах угод про розподіл продукції. Це створить широкі можливості інвестору в реалізації проекту, а держава отримає свою частку, яка буде використана для розвитку української економіки», — сказав очільник Уряду.

  Окрім того, Кабінет Міністрів схвалив законопроект про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів. Як повідомив Прем’єр-міністр, буде створена диверсифікована система зберігання, і в разі настання кризової ситуації в резервах будуть запаси, які в об’ємах складатимуть щонайменше 61 день внутрішнього споживання.

  «Це дозволить бізнесу, громадянам та всій країні спокійно пройти будь-які виклики в паливній сфері. Законопроект передбачає чітку взаємодію між державою та бізнесом, визначення питання зберігання, безпеки, моніторингу та репортингу. Створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів — це питання національної безпеки, яке актуальне зараз, але залишиться так само важливим і після нашої перемоги та завершення війни», — відзначив Денис Шмигаль.

  В Україні буде створена диверсифікована система зберігання нафтопродуктів із запасами на два місяці, — Прем’єр-міністр